Netradiční dekorace do zahrady
N

Přemýšlíte někdy nad tím, že byste využili staré věci, které už nemohou sloužit svému účelu? Retro věci poslední dobou frčí. Co jimi takhle oživit zahradu?! Upotřebíte to, co byste za normálních okolností vyhodili. Pojďme se na to podívat.

sedmikrasky

Chodníky vyčarují kouzelnou atmosféru

Cestička utvořená z kulatiny, která je zapuštěná do země, vytvoří doslova kouzelnou atmosféru. Při procházce takovou zahradou si pak budete připadat jako součást přírody. Chcete-li se těšit z takového chodníčku po dlouhou dobu, je třeba kulatinu ošetřit nátěrem. Tvrdé dřevo je samozřejmě vhodnější. Mezery pak stačí vysypat jemným štěrkem.

Oblázky nebo větší ploché kameny vytvoří atmosféru jako na hradě. Pokud kameny nepoložíte do betonu, ale dáte si práci s pokládkou do písku, bude výsledek stát zaručeně za to.

S využitím kuchyňského nádobí

Rozbité láhve, cedníky, bábovkové formy nebo smaltované hrnce i plechové cedníky poslouží jako ozdobné květináče. Stačí je osázet vámi oblíbenými květinami, zavěsit na okap nebo plot a máte hotovo. Stejně tak můžete ozdobit starý trakař, malý žebřiňák nebo necky. Pokud použijete převislé pelargonie, dosáhnete přímo magického výsledku.

Milujete práci se dřevem a často míváte motorovou pilu v ruce? Pak si z kmenu stromu můžete vyřezat hříbky různých velikostí a usadit je pod stromy na vaší zahradě. Nebo do pořezaného kmene vyřežte koryto, vysypte hlínou a osázejte květinami.

fontana zahrada

Fontánky pro krásu i ptáky

Nemusíte nutně kupovat drahé produkty. Stačí konvice, čerpadlo a hadice. Za pomocí těchto věcí vytvoříte fontánu, která může ústit i do malého jezírka tvořeného ze starého lavoru nebo kbelíku. Takto vytvořená fontánka se stane útočištěm ptáku a hmyzu za horkých letních dnů. Vy se poté můžete kochat nejen z vámi vytvořeného díla, ale i zvířecích návštěvníků.

Svou eleganci udělá i hmyzí domeček, který se může stát domovem pro samotářkou včelku, čmeláka nebo útočištěm brouků. Můžete je samozřejmě koupit, nebo si je sami zhotovit ze dřeva, slámy a klacíků.

Máte staré pneumatiky a nevíte kam s nimi? Zkuste je naskládat na sebe a udělat z nich květináč nebo umělou studnu. Stačí je natřít na vámi požadovanou barvu a dovnitř nasypat zeminu, kterou osázíte oblíbenými květinami. Nebo k nim přidělejte stříšku, pod ní na provaz zavěste kyblík a máte umělou studnu s květinami, nebo i bez nich. To už je na vaší fantazii.

Miniaturní zahrady

Slyšeli jste už někdy o miniaturních zahrádkách? Stačí vám staré boty, rozbité květináče nebo cokoliv jiného. Předměty osázíte květinami a dotvoříte detaily, jako jsou malý stoleček s židličkami, chodníček nebo domeček. Rostliny pečlivě vybírejte. Volte druhy, kterým malé prostory nevadí. Kombinujte stejně náročné druhy.

Nové články

Podobné články

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here