Nešlápněte při hledání odkapávače nádobí vedle
N

Mytí nádobí nepatří ze zcela pochopitelných důvodů ke zrovna oblíbeným aktivitám, a proto je důležité si ho maximálně usnadnit. Důležitou roli v tom, jak rychle dokážete umýt nádobí po nedělním obědě, hraje překvapivě také odkapávač nádobí. Víte, jaký vybrat?

Designový odkapávač na nádobí- stromy, bílá / zelená, 24,5x30 cm
Designový odkapávač na nádobí- stromy, bílá / zelená, 24,5×30 cm

Každá maličkost v rámci kuchyně rozhoduje o tom, jak praktické pro vás bude vaření, skladování potravin a v neposlední řadě také mytí špinavého nádobí. Pokud nechcete zbytečně ztrácet čas, je vhodné promyslet si při zařizování kuchyňského prostoru veškeré vybavení a nepřehlížet detaily. Jedním z důležitých pomocníků jsou také odkapávače nádobí. Objevte všechny možnosti a vyberte takovou, která vám bude maximálně vyhovovat.

 

U klasiky myslete na rozměry a hygienu

Asi vůbec nejrozšířenějším zástupcem odkapávačů nádobí v českých domácnostech je obdélníkový odkapávač z plastu či kovového drátu s přihrádkami na talíře. Promyslete si správně jeho rozměry a preferujte modely, které jsou rozděleny na přihrádky a samostatný tác. V opačném případě pro vás bude čištění dost komplikované a v záhybech odkapáváče se začnou usazovat bakterie.

Přihrádky na talíře je vhodné obohatit o plochu na odkládání hrnečků a vaničkami pro příbory. Některé odkapávače jsou vymyšleny tak, aby vám na jedné ploše nabídly místo jak pro velké a hluboké talíře, tak pro menší talíře a misky. Velmi zajímavou variantou jsou nastavitelné odkapávače, u kterých si sestavíte odkapávací plochu dle vašich potřeb. Šikovné jehlany poskytují prostor pro libovolný druh nádobí.

Rohový odkapávač na nádobí
Rohový odkapávač na nádobí

Když potřebujete šetřit místo

Každý volný centimetr se u malé kuchyňské linky počítá. S úsporou místa vám pomohou rohové odkapávače. Opět máte na výběr z plastu a kovu. Nezapomeňte na to, že i v případě tohoto provedení by mělo být možné tác od konstrukce odkapávače odpojit a samostatně umýt.

Místo efektivně šetří také patrové odkapávače. U nich si však dejte velký pozor na to, jaké nádobí chcete mít v horním patře. Voda logicky kape na patro níže a například na skleničkách může zanechávat nehezké fleky. To platí také pro odkapávače, které jsou integrovány v rámci skříňky umístěné nad dřezem. Neleštíte přeci nádobí s tím, abyste ho objevili opět špinavé.

Odkapávač je třeba měnit

Nerezové modely odkapávačů na nádobí nabízí dlouhou životnost, reprezentativní vzhled a povrchovou úpravu, která minimalizuje usazování bakterií. U levnějších modelů z plastu počítejte s menší odolností a nutností čas od času pořídit nový. Naštěstí se nejedná o tak velkou investici. Navíc díky pestrému výběru máte v dnešní době již velmi dobrou šanci vybrat design, který stylově doplní kuchyňskou linku.

Nové články

Podobné články

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here