Naučte se šikovně uspořádat šatní skříň
N

Život bez šatní skříně je především pro ženy něco nepředstavitelného. Je úplně jedno, jak velké jsou její rozměry, nikdy není problém zaplnit ji od spodní do horní police. Tedy alespoň na první pohled. Pokud chcete nejen před novou sezónou získat prostor pro čerstvé módní úlovky, novému uspořádání šatní skříně se nevyhnete.

Ilustrační obrázek, zdroj
Ilustrační obrázek, zdroj

Začněte pořádným úklidem

Prvním krokem k úhledně srovnané skříni, kde má vše své místo, je řádný úklid. Oblečení, které již nenosíte, můžete prodat do second handu, nebo ještě lépe darovat. Červené kontejnery na oděvy slouží charitě a najdete je prakticky v každém větším městě, často se nachází poblíž obchodních center. Jakmile bude nepoužívané oblečení pryč, srovnejte si vše zbylé dle toho, jak často ho nosíte.

Na nejvyšší police, které bývají zpravidla opravdu vysoko, ukládejte sezónní věci. Až je budete potřebovat, vylezete si pro ně. Pro znatelnou úsporu místa můžete použít vakuové pytle. Oblečení pro běžné nošení byste měli mít naopak na policích či ramínkách, která máte při ruce. Srovnání dle používání pro vás bude skvělým vodítkem. Na nejnižších policích se pohodlně zabydlí obuv, různé brašny, kabelky a věci, pro které se nemusíte každý den sklánět.

Vnitřní uspořádání je důležité

Zásadní roli v tom, jak bude šatní skříň praktická, hraje vnitřní uspořádání. Jednu část skříně musí tvořit dostatečně vysoké police. Ty se hodí pro uložení svetrů, triček a kalhot. Chcete-li mít v policích ještě větší pořádek, nakupte si praktické doplňky v podobě košů a boxů. Druhá část skříně by měla sloužit věcem zavěšeným na ramínkách. Může se jednat o různé kabáty, halenky či bundy. Tyč, na která jsou ramínka, by neměla být příliš vysoko. Stejně tak se u výrobce skříně informujte, jaká je její maximální nosnost. Některé zimní oblečení dokáže být opravdu těžké.

Ve skříni by vám neměly chybět také šuplíky vybavené pojezdem. Ty jsou šikovné na uložení spodního prádla. Od věci není mít jeden drátěný koš na pojezdu pro prádlo, které chcete v blízké době vyprat. Mezi opravdové vychytávky patří výsuvný podnos s vložkou na šperky. Všechny vaše skvosty díky němu budete mít přehledně srovnány a při oblékání se rovnou můžete rozhodnout, jaký z nich doplní váš outfit.

Vestavěné skříně na míru

V některých případech je bohužel pořízení běžné skříně nemožné. Alternativou je vestavěná skříň na míru, která maximálně využije dostupný prostor a její vnitřní uspořádání bude přesně dle vašich představ. Skříně se vyrábí tak, aby sahaly až do stropu. Výška posuvných dveří je většinou maximálně 275 cm. Vyšší prostory je nutné řešit individuálně, často jsou použity nástavce.

Skříň, která bude sloužit

Šikovně uspořádaná šatní skříň vám ušetří opravdu hodně starostí a času při skladování veškerého oblečení. Investice do skříně nemusí být zrovna malá, nicméně je to jednorázový výdaj na opravdu dlouhou dobu. Praktická skříň vám může vystačit na oblečení klidně po celý život.

Tip: tento katalog vám usnadní volbu šatní skříně.

Nové články

Podobné články

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here