Naplánujte si kuchyni snů – s rozvahou
N

Na plánování kuchyně jsou potřeba dvě věci – finance a pak samozřejmě dostatek času. Podle designérů  je čas důležitý zejména proto, abyste se vyhnuli zbrklým a nepromyšleným rozhodnutím nebo zbytečným nákupům. Jak takovou kuchyni naplánovat, aby byla estetická i funkční?

kuchyn 1

Určete si maximální finanční rozpočet

Ještě před úvahami nad vzhledem kuchyně je tady nejdůležitější úkol. Propočítat a promyslet investici do vybavení a případné renovace. Rozpočet by měl být o deset až dvacet procent vyšší, než je plánovaná finální částka. Díky rezervě budete moci dopředu počítat s možností, že máte dostatek financí pro případy, že by se cokoli prodražilo.

Podklad pro design

S výběrem kuchyňské linky souvisí rovněž výběr podkladu a pozadí místnosti. V rámci navrhování nové kuchyně tak nemyslete jen na vzhled nábytku, ale začněte od podlahy. Ta totiž bude podkladem pro finiš, kterého chcete docílit. Kromě podlahy pak vyberte také barvu stěn, stropu a samozřejmě pozadí kuchyňské linky – to lze řešit obklady. Dbejte na to, aby se barvy a materiály nebily – výsledkem bude harmonický celek, kde bude radost trávit čas.

kuchyn 2

Materiál a tvar kuchyňské linky

Podle dispozic prostoru můžete uvažovat nad tvarem, umístěním a vzhledem vybavení kuchyně. Pokud si sami nejste jistí, není nic jednoduššího, než požádat o pomoc interiérového designéra. Co se týče tvarů kuchyňské linky, záleží především na prostorových možnostech. Dostatek místa je výhra – pak můžete vybírat mezi klasickou rovnou linkou, tvarem do písmene L či U, nebo různými kombinacemi s ostrůvkem, který patří mezi jeden z nejoblíbenějších trendů

Na výběr pak máte rovněž hned několik materiálových možností – od kvalitního masivu či všestranného lamina až po luxusní lak, odolnou fólii nebo elegantní dýhu. Kuchyně by měla koncepcí navazovat na zbytek vašeho domova – proto volte tak, aby vzhled místnosti jemně ladil se zbytkem vašeho obydlí.

kuchyn 3

Myslete ergonomicky

Aby se vám snadno pracovalo, nesmíte zapomínat na plánování v souladu s ergonomií. Uspořádání jednotlivých zón by na sebe mělo navazovat. Dostatek pracovní plochy a vhodná výška a hloubka skříněk jsou neopomenutelné. Kuchyně by měla sloužit vám, proto se nebojte přizpůsobit vybavení na míru vašim potřebám. Pokud jste ve své stávající kuchyni byli spokojení, pak můžete její rozvržení kopírovat.

Nepodceňujte organizaci

Tip: Víte, jak se zbavit stresu?

Kuchyně je vizitkou vašeho domova – tak proč tu neudržovat pořádek, aby vypadala stále jako nová? S tím vám pomohou chytré organizéry. Můžete je použít do skříněk i zásuvek. Jsou k dostání v různých materiálech, proto je můžete sladit s kuchyňskou linkou. Vše bude mít své místo – a vy budete mít vše vždy při ruce.

Držák kuchyňských pomůcek FURLO
Organizér do kuchyně – Držák kuchyňských pomůcek FURLO

Nové články

Podobné články

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here