Na co nezapomenout při výběru minikuchyně?
N

Vše v jednom! Tak by šlo ve zkratce popsat miniaturní kuchyně též známé jako minikuchyně. Hodí se do menších bytů, kanceláří či třeba na chatu. Jejich šířka se pohybuje od 90 do 150 centimetrů. Na omezeném prostoru nabízí zpravidla vše důležité, co v kuchyni běžně potřebujete. Nechybí dřez, varná deska, lednice, pracovní deska a úložné prostory. Velmi důležitá je vedle výbavy také kvalita a praktičnost. Na co se přesně zaměřit?

Minikuchyně
Minikuchyně

Spotřebiče musí něco vydržet

Minikuchyně bývá již od výrobce vybavena elektrospotřebiči, které maximálně využívají dostupné místo. Jejich kvalita je klíčová, protože v případě nespokojenosti či poruchy jednoho ze spotřebičů je pro vás linka prakticky nepoužitelná. Potřebujete, aby vše fungovalo na jedničku a dle vašich představ. Případná výměna je zbytečně složitá a nákladná.

Siemens Indukční deska 60cm, nerez rámeček EH645BFB1E
Siemens Indukční deska 60cm, nerez rámeček EH645BFB1E

Již předem se musíte rozhodnout, zda-li chcete elektrickou, sklokeramickou či indukční varnou desku. Preferujte vždy raději dvě plotýnky. Nikdy nevíte, kdy se vám budou hodit. Lednici by neměl chybět mrazící box. Součástí minikuchyně může být také samostatná trouba a myčka, nicméně musíte počítat s tím, že čím více spotřebičů budete chtít, tím méně úložných prostor vám zůstane.

 

Šuplíky a horní skříňky

Při výběru se nevyplatí podcenit variabilitu různých šuplíků. Množství věcí v kuchyni většinou časem roste. Budete potřebovat někam uložit nádobí, utěrky, menší kuchyňské spotřebiče, dózy s kořením atd. Máte-li možnost připlatit si za horní skříňky, dlouho se nerozmýšlejte. Každý úložný prostor se bude hodit. Některé minikuchyně jsou ve využívání každého centimetru skutečné přebornice a vejde se do nich například také šuplík pro tříděný odpad.

Skříňka horní 2DV. 60cm Lex-007-0H
Skříňka horní 2DV. 60cm Lex-007-0H

 

Minikuchyně jako kuchyňský blok

Minikuchyně jsou pro mnoho lidí synonymem nehezkých skříněk, u kterých se na vzhled nekouká. Levnější modely skutečně nepůsobí příliš atraktivně, nicméně to neznamená, že neexistují designově zdařilé alternativy. Když si připlatíte, získáte moderní linku, která dokonale zapadne do interiéru. Miniaturní kuchyně může být dokonce ve formě kuchyňského bloku, kdy je možné vše schovat za dvířka či stahovací roletu. Otevřená dvířka navíc nemusí překážet. U některých sestav lze dvířka zasunout do bočních otvorů.

Minikuchyně umí překvapit

Pohodlné vaření a skladování potravin se i ve velmi malém bydlení může stát realitou. Základem je dobře vybavená a promyšlená minikuchyně, která bude nabízet vše, na co jste zvyklí. Na trhu je k dispozici velké množství variant od těch nejskromnějších kuchyněk až po elegantní a do detailu vybroušené bloky, které v zavřeném stavu připomínají luxusní skříň.

Nové články

Podobné články

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here