Mozaikové obklady si zamilujete v kuchyni i koupelně
M

S mozaikovými obklady je běžné zahlédnout především v bazénech, hotelech a různých wellness centerech. Jsou zajímavým designovým prvkem, a proto není velkým překvapením, že si našly cestu také do moderních koupelen a kuchyní. Mezi hlavní přednosti patří kromě možnosti přizpůsobení jejich vzhledu také vysoká odolnost a dlouhá životnost v porovnání s běžnými obklady.

Oživte koupelnu mozaikou - inspirace od SIKO KOUPELNY & KUCHYNĚ
Oživte koupelnu mozaikou – inspirace od SIKO KOUPELNY & KUCHYNĚ

Vyberte si materiál a barvu mozaiky

Mozaiky jako takové jsou v módě dlouhodobě. To, co se mění, jsou preferované materiály a barvy. Mezi vůbec nejrozšířenější mozaiky patří ty, které jsou vyrobeny z glazované i neglazované keramiky. Pro výrobu mozaiky je však možné využít také sklo, kámen, dřevo či kov. V kombinaci s kontrastním materiálem bude mozaika vždy vypadat velmi zajímavě. Dobře k sobě pasuje dřevo a kov, případně dřevo a keramická dlažba.

Mozaika z různých tvarů

Již dávno neplatí, že se mozaika musí skládat pouze z malých čtverečků. Právě naopak! Velmi populární jsou mozaiky složené z koleček, vlnek i víceúhelníků. Stejně tak není důležitá velikost jednotlivých dílků celé skládačky. I ty větší mohou stát za vznikem zajímavého obrazce.

Pochopitelně platí, že čím menší kousky mozaiky, tím více práce vás čeká s lepením. Pokud však nechcete obrazec lepit po jednotlivých kousíčkách, můžete si zakoupit mozaiku připravenou na síťovaném podkladu. Z tohoto podkladu stačí vyříznout požadovaný rozměr a máte hotovo. Mozaiky na podkladu jsou vhodné pro připevnění na různé sloupy, římsy či stropy. Samotná instalace je velmi jednoduchá.

Kdy se pro mozaiku rozhodnout?

Hlavní konkurencí pro mozaiky jsou designové obklady. Pokud chcete mozaiku u vás doma, nezapomeňte na to, že by zbývající obklady měly být pokud možno velmi jednoduché. Mozaiky jsou velmi výrazným prvkem, který vedle sebe nesnese další pestrost. Skvěle vypadají mozaiky v kombinaci s velkými formáty v jedné barvě.

Použití mozaiky také opticky zvětšuje interiér. V případě aplikace mozaikového vzoru vodorovně se vám podaří celou místnost udělat na pohled širší. Mozaiku také můžete využít pro vytvoření přirozeného předělu mezi různými místnostmi.

Mozaikové obklady z módy rozhodně jen tak nevyjdou a vy máte jedinečnou příležitost zjistit, jak jim to bude slušet u vás doma. Když se budete držet výše zmíněných informací, bude výsledek stát za to.

Nové články

Podobné články

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here