Máte své oblíbené křeslo?
M

Křeslo by nemělo chybět v žádné domácnosti. Stává se místem pro pohodlné usednutí, ale také designovým kouskem v prostoru domova. Mělo by splňovat všechny požadavky na pohodlí, prostor, materiál, barvu a sladění s interiérem. Trh nabízí nespočet zajímavých typů, kde si každý najde to své oblíbené.

Antracitové křeslo ušák Max Winzer Mareille
Antracitové křeslo ušák Max Winzer Mareille

 

Jaké jsou optimální rozměry křesla?

Tak jako všechno i výroba nábytku se musí řídit normou. Pro křesla a židle platí norma ČSN 91 0611. V jednoduchosti říká, že výška sedáku má být menší než délka nohy ke kolenu. Hloubka sedadla má být taková, aby po dosednutí a po plném opření zůstala mezera mezi plochou lýtkové části pod kolenem a hranou sedadla, když jsou chodidla plnou váhou na zemi.

Plocha sedáku má zabezpečovat spolu s hloubkou sedadla pocit jistoty při dosedání. Velmi přibližně lze určit šířku sedáku jako šířku pánve plus 10 cm. Tak si vezměte metr a spočítejte si to.

 

Ušáky

Pryč jsou doby, kdy byl ušák jen v jednom provedení. Dnes je seženete v různých designech a navíc v nepřeberném množství barev a potahových látek. Skvělé se hodí do ložnice, dětského pokoje, haly nebo předsíně.

 

Čalouněné křeslo

Velmi pohodlná jsou čalouněná křesla, která podpoří kouzlo vašeho domova. Nabízejí se v rozkládací variantě, díky čemuž můžete lenošit nejen na pohovce, ale i v křesle. K dostání jsou také s úložným prostorem, který využijete v malém bytě.

Světle šedé čalouněné křeslo KOUKI
Světle šedé čalouněné křeslo KOUKI

 

Masážní křeslo

Péči a pohodlí po dlouhém dni jistě oceníte s tímto elegantním pomocníkem. Pomocí jednoduchého ovládání snadno nastavíte program pro relaxaci. Většina disponuje boční kapsou a některé z nich také možnosti náklonu křesla dopředu, čímž si zjednodušíte vstávání z křesla.

 

Závěsné křeslo

Ratanové, plátěné, plastové, dřevěné. K zavěšení pod strop nebo s vlastním opěrným systémem. Závěsné křeslo nemusí sloužit jen dětem, které tento typ milují. Křeslo se hodí do interiéru i exteriéru.

Velmi elegantně se vyjímají v zimních zahradách, terasách nebo například u bazénu. Jistě oceníte možnost se do takového křesla schoulit a užít si čas jen pro sebe při kávě nebo s oblíbenou knihou.

42158 vidaXL Skládací zahradní houpací křeslo černé
42158 vidaXL Skládací zahradní houpací křeslo černé

Houpací křeslo

Každý si vzpomene na klasické ratanové houpací křeslo, které je vidět v mnoha černobílých filmech. Už dávno se houpací křeslo nevyrábí pouze v této variantě. Designeři dneska vymýšlejí nové kousky. Od komfortních a pohodlných křesel s houpacím mechanismem a možností otočení o 360°C, přes křesla z polyetylenu, které se hodí pro venkovní i vnitřní použití, až po nepřeberné množství dětských houpacích křesílek různých tvarů.

 

Otočné křeslo

Tip: Víte, jak se zbavit stresu?

Skoro ve všech výše zmiňovaných kategoriích naleznete řady otočných křesel. Vybrat si můžete od jednoduchých tvarů s elegancí sobě vlastní až po moderně a nadčasově zpracované kousky.

Nové články

Podobné články

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here