Málo práce, ale velký efekt. Poradíme Vám, jak dekorovat byt
M

Každý z nás si nese určitý vzorec ze svého dětství, z domova, kde celý život vyrůstal. Někdo si na samotném začátku řekne, že takto jeho domácnost nikdy vypadat nebude, druhý naopak nenápadně přizpůsobit byť i sebemenší dekoraci tomu, co má od dětství zažité. I když má každý před sebou určitý vzor a inspiraci, domov je možné zařídit – a je to především vhodné, s notnou dávkou vkusu. Kdo nemusí typicky moderní prvky, může se shlédnout například ve vintage stylu. Kdo zase nemusí vintage, může svůj domov už teď vidět v provence nebo skandinávském stylu. Ať už jste vyznavačem jakéhokoli stylu a budete svůj domov dekorovat jakkoli, nikdy není dobré zapomínat na základní vybavení, které je samo o sobě skvělým doplňkem a nemělo by chybět tam, kde chcete spokojeně žít.

Klasiku stranou

Zapomeňte teď na sedací soupravy, postele, jídelní stůl se židlemi nebo pohodlné křeslo, ve kterém se skvěle odpočívá. Takové vybavení nechybí v žádné domácnosti a nutno říct, že právě tyto věci jsou jedny z prvních, které si každý domů pořizuje. Dejme je proto stranou a pojďme se podívat na mnohem zajímavější kousky, které by doma neměly chybět.

Nechybí vám doma právě tohle?

Ze současných interiérů poměrně rychle vymizely knihovny. Nezdá se Vám, že je to trošku škoda? Vždyť jsou to právě knihovny, které jsou samy o sobě tak dokonalým desénovým prvkem, že už s místností nebudete muset dál výrazně pracovat. Připomenout bychom měli i svítilny nebo stojací lampy, na kterých se často výrazně šetří nebo se rovnou vůbec nepořizují. I to je škoda. Správné osvětlení interiéru lze pořídit doslova za pár stovek a vhodným umístěním v místnosti se opět postaráte o dekorační prvek, se kterým není žádná práce. A když už jsme u těch levných doplňků a desénových dekorací, které by místy měly zdobit Váš domov, eshop Velký-košík.cz jich nabízí hned několik. Věřte, že jejich pořízením rozhodně neprohloupíte.

Začněte už na chodbě

První dojem dělá hodně a vždycky toho o hostiteli nejvíc vypoví. Jakmile sami vstoupíte k sobě domů, musí na Vás dýchnout domácí atmosféra, vůně vlastního domova. Ta sama nepřijde, proto ji musíte pomoci. Vstup do domu nebo bytu, když nemluvíme o úklidu, často vystihne jediné slovo. Chaos. Všude rozházené boty, bundy a kabáty jsou zcela mimo věšáky. Množství párů bot na jednu domácnost neustále roste a je tomu potřeba přizpůsobit botníky. A v tomto případě platí, že čím větší tím lepší. Až třicet různých párů bot dokáže pojmout přenosný botník, který je možné využívat jako volně stojící nábytek v chodbě, nebo ho snadno schováte i do skříně, ložnice nebo šatny.

655552
Zdroj: https://www.velkykosik.cz/bydleni/botnik-pretty-woman-na-30-paru-bot/

Myslete na pořádek v každém koutě domova

Takové ty temné kouty a zapadlé skříňky, do kterých by v žádném případě neměl nahlížet nikdo kromě Vás samotných, by se v domácnosti našlo určitě hned několik. Právě taková místa dokážou pojmout obrovské množství zbytečností, které se tam bez tknutí mohou povalovat klidně roky. K nim se pak nabalují další a další, až si jednoho dne řeknete sami dost. Není nic jednoduššího, než udržovat pořádek stabilně, stále a bez takových zapadlých koutů a šuplíků, do kterých se nesmí nikdo podívat. Ideálními pomocníky jsou mobilní prostorově úsporné regály a poličky, do kterých je možné bezpečně uložit věci a drobnosti, které by za normálních okolností dělali doma akorát nepořádek a sedal na ně prach. Snadno tak můžete uložit jak čisticí prostředky, zavařeniny, sklenice a lahve, šanony a desky – ty už ale s jinými regály.

635306
Zdroj: https://www.velkykosik.cz/bydleni-a-domacnost/mobilni-prostorove-usporny-regal/

Udělejte z obyčejných věcí neobyčejné

Zdánlivě obyčejné věci dokážou za správných okolností a na správném místě posloužit jak dekorativně, tak i prakticky. Příkladem za všechno jsou obyčejné dřevěné bedýnky, které už dávno nenajdete jen ve starých stodolách, zašité někde v koutě, aby nejlépe nebyly vůbec vidět. V současnosti se bedýnky staly univerzálními pomocníky na pořádek, s troškou fantazie z nich lze vykouzlit například květinovou stěnu, organizér na dekorace nebo je rovnou použít pro výrobu dárkových košů. Pokud ale raději vsázíte na praktickou stránku, perfektně se hodí pro uskladnění zeleniny, ale i jako drobné a snadno přenosné odkladače na noviny a časopisy či koupelnové a kuchyňské doplňky.

641566
Zdroj: https://www.velkykosik.cz/bydleni-a-domacnost/drevene-bedynky-bile-sada-5-ks/

Nové články

Podobné články

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno