Které bylinky mohou pomoci při vysokém krevním tlaku?
K

Mnoho lidí v současné době trpí vysokým krevním tlakem resp. hypertenzí. Jedná se o stav, kdy jsou cévy, a zejména srdce, vystaveny větší zátěži, což může zvýšit riziko kardiovaskulárních onemocnění. V případě, že máte hypertenzi v počátcích, mohou vám pomoci také bylinky na snížení krevního tlaku.

Vysoký krevní tlak je onemocnění, které postihuje lidi v různém věku. Hypertenze rozhodně není pro tělo bezpečná a z dlouhodobého hlediska může způsobit vážné zdravotní komplikace. Tento stav je nejčastěji zrcadlem špatného životního stylu, genetických predispozic nebo případně přidružených onemocnění. 

Věděli jste, že hypertenze může být způsobena také nadměrným stresem a rozčilováním? Těmto faktorům je třeba se vyhýbat, stejně jako například kouření, pití alkoholu nebo konzumaci potravin s vysokým obsahem soli.

Nejčastější symptomy

Jak jste si všimli, že trpíte vysokým krevním tlakem? Mezi nejčastější příznaky tohoto onemocnění patří zvýšená únava, bolest hlavy a problémy se spánkem. Můžete také pociťovat neobvyklý tlak na hrudi, bušení srdce nebo pískání v uších. 

Pokud si těchto příznaků všimnete, měli byste vyhledat lékařskou pomoc. V případě, že máte hypertenzi již v pokročilém stádiu, lékař vám předepíše léky. V počátečních stadiích hypertenze lze tento stav ještě zvrátit, a to pouhou konzumací určitých bylin. Prioritou by samozřejmě měl být i zdravý životní styl. 

Bylinky na snížení tlaku

Přímo u vás doma si můžete založit bylinkovou zahrádku, která může sloužit i ke zlepšení zdravotních problémů. V následujících řádcích vám přinášíme seznam a popis bylin, které se rozhodně vyplatí konzumovat. Je to proto, že se jedná o přirozený způsob a nebudete muset užívat léky s mnoha vedlejšími účinky. To se však týká pouze počátků hypertenze, nikoli dlouhodobého stavu.

Lípa malolistá

Věděli jste, že lípa obsahuje těkavé silice, flavonoidy a další složky, které mají za úkol potlačovat záněty? Můžete si tedy připravit čaj z lipových květů, který má schopnost snižovat vysoký krevní tlak. Zároveň působí proti nachlazení a úzkostným stavům.

shutterstock 1292879926

Ibišek

Ibišek je známý svými blahodárnými účinky již od starověku. Stačí vypít ibiškový čaj a může dojít k okamžitému snížení tlaku a potlačení zánětu. V současné době i největší odborníci tvrdí, že ibišek je skvělou alternativou pro léčbu hypertenze.

Řebříček obecný

Řebříček obsahuje látky, jako jsou flavonoidy, které mohou zlepšit trávení. Tato bylina samozřejmě může také výrazně snížit vysoký krevní tlak. Můžete ji dokonce konzumovat společně s léky, což výrazně posiluje její účinky.

Pampeliška

Pampeliška je známá tím, že zlepšuje krevní oběh, odvodnění a díky tomu se také snižuje tlak. Připravte si několik sušených pampeliškových listů na čaj, který také podporuje metabolismus a má močopudné účinky.

Přeslička rolní

Při nahromadění vody v osrdečníku se již v minulosti používala přeslička rolní. Má odvodňující účinky, díky nimž je užitečná i při kardiovaskulárních potížích. Patří mezi ně hypertenze. 

shutterstock 683172178

Další účinné bylinky

Ke snížení tlaku se používají i další bylinky, jako je ostropestřec mariánský, rozmarýn, srdcovka, jmelí bílé, černý bez nebo meduňka. Protože možností je mnoho, doporučujeme tyto bylinky postupně vyzkoušet a připravit si z nich lahodné a zdravé čaje

Tento způsob zlepšení zdraví si určitě zamilujete. Koneckonců to nijak nepoškodí váš organismus. Naopak, může vám pomoci při různých potížích a problémech.

Veronika Rutkovská
Veronika Rutkovská
Jsem mladá holka, která si razí cestu v IT prostředí. Věnuji se správě obsahu a copywritingu. Jsem vášnivá cestovatelka (dokonce na to mám i školu:)) a čtenářka. Psát mě baví především o všem, co je spojené s bydlením, ale ráda vám po důkladné rešerši předám rady ohledně všemožných témat nebo vás ráda pozvu na různé eventy spojené s bydlením a home decorem. Když zrovna neťukám do počítače, tak si ráda zajdu do sauny, do kavárny, nebo jiného příjemného prostředí. Doma pak po večerech maluju digitální ilustrace a víkendy ráda trávím sledováním Formule 1.

Nové články

Podobné články

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here