Kosmetické stolečky se navrací do ložnic
K

Ženy chtějí být krásné a k tomu ranní a večerní toaleta prostě patří. Bohužel ta stále ve většině domácností probíhá v koupelně, kde se rodina doslova pere o každý centimetr čtvereční. Mnohdy na různé oční séra, flakónky s vůní nebo nezbytná zkrášlovadla nezbývá prostor.

Ilustrační obrázek - zdroj
Ilustrační obrázek – zdroj

Proč si ale nepořídit vlastní toaletní stolek i se zrcadlem? Namítáte, že nežijeme v pohádce, kde byl zdobený stolek s velkým zrcadlem běžnou výbavou každé komnaty princezny? Dávno neplatí, že toaletka musí být tak honosná, dnešní stolky jsou mnohem jednodušší. Seženete i kovová provedení, která vypadají spíše jako stolky z budoucnosti. Jinde si dámy vystačí s několika poličkami, které jsou šikovně umístěny u pracovního stolku. Ať už si vyberete cokoliv, toaletní stolky se každopádně vrací na své výsluní.

Toaletní stolek i jako úschovna

Toaletka nemusí nutně sloužit jako místo pro dámu, která tady tráví svůj čas před odchodem z domu. Jeho využití je povícero. Využijte zásuvek a poliček k tomu, abyste si tady uložili soukromé dopisy nebo malé drobnosti, jako jsou například šperky, cizí měna a další. Stolek se tak snadno může stát vašim sekretářem.

Dámský koutek jako součást ložnice
Dámský koutek jako součást ložnice

Zásuvky stolků někdy bývají vybaveny tzv. pořadači, kdy je pro vás mnohem snazší udržovat pořádek ve svých věcech. Pořadače se dají dokupovat i zvlášť nebo zhotovit na míru vašim zásuvkám.

Originální vintage toaletní stolek Diana de Poitiers
Originální vintage toaletní stolek Diana de Poitiers

Právě podle účelu, k jakému bude váš stolek sloužit, si ho můžete následně v obchodě vybrat. Nebo nechat zhotovit na míru. Už při nákupu byste měli myslet na to, zda jeho součástí bude i zrcadlo, nebo si ho naopak pořídíte zvlášť. Není totiž problém zkombinovat klasické menší stolky s jednou či dvěma zásuvkami a k tomu dokoupit malé kosmetické zrcátko. Výhoda takového zrcadla spočívá v tom, že jím můžete do jedné strany točit a druhá strana obvykle zvětšuje obraz.

Myslete i na osvětlení

Pro úpravu zevnějšku je nejlepší přirozené světlo ze sluníčka, ale to se vám u kosmetického stolku doma většinou nepodaří. K oknu většinou preferujeme pracovní stolek, takže na ten toaletní zbude místo pravděpodobně na opačné straně pokoje.

Jednoduchý, ale krásný toaletní stolek
Jednoduchý, ale krásný toaletní stolek

Problém s dostatečným světlem, tak musíte řešit vhodnou lampičkou. Doporučujeme si pořídit LED světlo, kterým bude možné otáčet alespoň v jednom směru. Pro kvalitní nanesení make-upu je potřeba pořádně ozářit obličej. Některé stolky mívají tato světýlka v sobě zabudovaná poblíž zrcadla. Ale pokud si pořizujete pouze stoleček, budete si světlo muset vybrat sami.

Přidejte poličky

Nebojte se k samotnému stolku přišroubovat i několik menších poliček. Nemusíte se bát, že by lahvičky působily nedůstojně ve vaší ložnici. Případně je můžete ukrýt do útrob toaletky a na poličkách ponechat pouze šperkovnice, nebo nějaké tiskoviny a knížky.

Poličky opět nebývají součástí běžných toaletních stolků, ale není problém si je koupit zvlášť a našroubovat do zdi. Nezapomeňte sladit styl poliček se samotným stolkem.

Tip: Víte, jak se zbavit stresu?

Co se týče šperkovnic, existuje celá řada možností, jaké si můžete přikoupit k vaší toaletce. Nejběžnější bývají různé krabičky s malými pořadači a místy na odložení prstýnků. Zajímavějším řešením jsou “sošky”, například stromků, kde na jednotlivé větvičky navlékáte své náramky, prstýnky a další.

Ilustrační obrázek – zdroj
Ilustrační obrázek – zdroj

Nové články

Podobné články

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here