Jaro klepe na dveře. Tak ho pusťte domů!
J

I když oficiálně ještě první jarní den nenastal, počasí naznačuje, že se k němu schyluje. A protože k jaru patří nový život, čistota a svěží vzduch, není od věci vyzdobit si jarně i interiér. Další roční období díky vyšperkovanému domovu tak přivítáte s nadšením a energií.

photo 1500445040738 cb9363fe7fb5 e1551728984405

Jaro vchází dveřmi

Vstupní dveře jsou bránou do vašeho soukromého prostoru. Proto se ideálně hodí na osobité dekorace. A to ať už je chcete vyzdobit zvenčí, aby potěšily kolemjdoucí, nebo zevnitř, aby dělaly radost hlavně vám. Tou nejtradičnější klasikou je samozřejmě květinový věnec, který zkrátka nestárne. Pokud si ale potrpíte na originální záležitosti, co takhle zvolit květiny samy o sobě? Stačí totiž svazek pověsit na dveře květy dolů a máte krásný doplněk jako vyšitý! A dokonce ani nemusíte řešit, že vám uvadnou. Stačí si totiž namíchat pugét z umělých květin, které vypadají přesně jako ty živé.

Pučící zeleň v nádobí

Nepoužívané, naprasklé či vybledlé nádobí už nemusíte s nostalgií vyhazovat. Stačí z něj udělat květináč, do kterého umístíte nový život. Hrnky i misky tak báječně poslouží cibulkám, které se chystají vykvést, nebo již rozkvetlým prvosenkám. Pokud byste žádné takové nádobí neměli v důsledku nedávného jarního úklidu, stačí si za pár korun třeba takový hrneček v jarních barvách pořídit.

photo 1444533045186 3d46ae6c5e50

Čirá příroda

Z nádobí můžete jarně využít i sklenice. Zejména ty čiré a objemné. Když do nich totiž naskládáte pár citrónů, třešní nebo třeba větviček z ovocných stromů, získáte neotřelou dekoraci, která vás bude těšit. A ještě z ní můžete mít i užitek! Sklo v kombinaci se svěžími barvami vypadá prostě dokonale.

Netradiční květina

Abyste využili jarního potenciálu na maximum, pořiďte si objemnější průhlednou vázu. Do ní si natrháte luční květiny, větve s kočičkami, ale také zeleninu. Přesněji řečeno mrkev. Když ji totiž koupíte i s natí, která z ní vyrůstá, budete mít stůl ozdobený takovou květinou, kterou ještě nikdo neviděl! Originalita a půvab v jednom!

photo 1493200880090 065827dd9d36 e1551729616786

Soukromá minizahrádka

Aby toho kuchyňského náčiní nebylo málo, kupte si i nový nerezový cedník. V něm si můžete zasadit pár bylinek a těšit se z toho, jak báječně takový detail v kuchyni vypadá. Protože na jaře se originalitě meze opravdu nekladou.

photo 1539112299706 f5fc2519dda6 e1551729354844

Rámečky s 3D jarem

Určitě máte doma spoustu fotografií, možná i v rámečkách. Ale co si koupit nový rámeček, který využijete úplně jinak? Stačí do něj vlepit buď usušené nebo umělé květy. A pak už si jen užívat jednoduché, ale přitom půvabné dekorace.

Za jarní dekorace tak ani mnoho neutratíte, protože k jaru patří pořádek. A proto se vyplatí volit spíše drobné prvky a „nepřeplácat“ interiér. To aby se vám v něm stále čerstvě dýchalo. Taky už cítíte to jaro ve vzduchu?

Nové články

Podobné články

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here