Jaké si pořídit židle do jídelny
J

Dnes je na trhu nepřeberné množství židlí různých druhů, barev, materiálů nebo jejich možných alternativ. V této kvantitě pro vás nemusí být vždy snadné zvolit tu správnou variantu. Společně si udělejme exkurzi světem kuchyňských židlí a podívejme se na výhody a zápory jednotlivých kousků. Určitě vyberme ty nejvhodnější pro vaši jídelnu.

Realizace jídelního koutu - zdroj
Realizace jídelního koutu – zdroj

U výběru židlí vždy zvažujte především jejich velikost. Jiné židle budete kupovat do malé panelákové kuchyňky a úplně odlišné typy do široké jídelny se spoustou prostoru. Nepodceňujte však jejich rozměry, mají velký vliv na pohodlné sezení.

Látkové židle

Při výběru židlí s látkovými potahy vždy pečlivě vybírejte takové, které mají materiál odolný proti zátěži a jsou povrchově upravené proti případným skvrnám. Přece jen židli je velmi snadné ušpinit, zejména máte-li malé dítě. Máte také na výběr z látkových potahů, které se dají snadno sundat a vyčistit. Promyslete však, jaké barvy zvolit. Světlé varianty budou vždy náročnější na údržbu.

Dřevěné židle

Dřevěné židle budou stále patřit do té pohodlnější a elegantnější kategorie. Dřevo je měkké a teplé a je jen na vás, z jakého druhu dřeva si vyberete a kolik budete chtít do židlí investovat.

Jídelní židle Damian (SET 2 ks), dřevo/černá - dřevo / černá

Jídelní židle Damian (SET 2 ks), dřevo/černá – dřevo / černá

Židle z borovice nebo smrku budou vždy levnější variantou. Jsou na nich bohužel ale viditelné rýhy a otlaky. Na výběr máte také židle z masivního dřeva, například dubu. Ty bývají bohužel dražší, ale za to kvalitnější a déle vám vydrží.

Židle s područkami

Pokud trávíte u stolu více společného času a hledáte opravdu pohodlné sezení, pořiďte si židličky s područkami. Nemusíte tak po jídle pospíchat do pohodlí vašeho obýváku, ale vychutnat si zde delší chvíle. Dnes již nejsou výsadou starších lidí, ale mohou být i designovým kouskem.

Jídelní/jednací židle s područkami Milla, šedá SCHDN0000059830S SCANDI

Jídelní/jednací židle s područkami Milla, šedá SCHDN0000059830S SCANDI

Lavice

Lavice nepatří mezi nejpohodlnější způsoby sezení. Přece jen vám bude chybět možnost se opřít a ulevit tak vašim zádům. Pokud však potřebujete tu a tam více míst na sezení, mohou být tím ideálním řešením.

Lavice Camila 158 cm, šedá SCHDN0000072606 SCANDI

Lavice Camila 158 cm, šedá SCHDN0000072606 SCANDI

Nemusíte kupovat lavice ze všech stran stolu. Ponechte ze třech stran klasické židle a pořiďte si lavici pouze z jedné strany. Vaše jídelna bude hned působit moderněji a vy budete mít kam posadit vaše hosty.

Barové stoličky

Samostatnou kategorií jsou barové židličky. Ty povětšinou nevybíráme přímo do jídelen, ale k našim ostrůvkům a barovým koutům v kuchyni. Zvažte, kolik času na této židli strávíte a podle toho do ni investujte. Barové židle si můžete pořídit z plastu, ale i pohodlné z kůže či koženky.

Barová židle Garry, 87 cm, tmavě šedá SCHDN0000066266S SCANDI

Barová židle Garry, 87 cm, tmavě šedá SCHDN0000066266S SCANDI

Na výběr máte z nastavitelných velikostí a možnosti otočných židlích. Můžete si vybrat stejně jako u jídelních židlí, zda chcete variantu s opěrkou či bez. Barová židle by ale především měla zaujmout svým vzhledem a originalitou.

Nové články

Podobné články

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here