Jaké jsou kuchyňské trendy pro rok 2018?
J

V minulých letech v kuchyních vládla bílá a krémová barva. Ta se však pomalu vytrácí a trendy se stávají barvy mnohem sytější. Sterilní bílou nahradily pro letošní rok barvy, které byste před pár lety v kuchyni rozhodně nehledali.

kuchyn konvice

Sytě barevné tmavé kuchyně působí luxusně a elegantně. Skvělé se v nich dá pohrát s osvětlením a podsvícením. Navíc v kontrastu s doplňky působí velmi nadčasově. Pokud máte chuť se odlišit, objevit nečekané a být trendy, volte odstíny švestky.

Fialová a odstíny oceánu rozhodně vedou

Číslem jedna pro rok 2018 je sytě fialová. Této barvě sluší mat i lesk. Velmi nadčasově působí v kombinaci s metalickými prvky a přírodním kamenem. Je na vás tmavě fialový odstín kuchyně přece jen trochu moc? Vedle nešlápnete ani s odstíny v barvách oceánu. Skvělé se doplňují v kombinaci se dřevem. Působí jemně a elegantně.

Pokud jsou na vás odstíny švestky přece jen trochu moc, vybírejte z levandulové a fuchsiové. Hodí se k provensálskému stylu a potěší milovníky Francie. V interiéru působí velmi jemně a romanticky. Očarovala vás příroda a milujete zemité prvky? Zelená šalvějová barva v matné variantě je pro vás jako dělaná. S tmavými doplňky se skvělé vyjímá. Tato barva se vyskytla již v loňských trendech. Letos se očekává, že poptávka po ní poroste.

Falco Kuchyňská linka Eginger 220 - fialový lesk/KRF
Falco Kuchyňská linka Eginger 220 – fialový lesk/KRF

Kontrast je na místě

Luxusní nádech dodá interiéru černá barva. Říkáte si, že je to přece jen trochu moc? V kombinaci s kontrastními plochami a doplňky v barvě bílé nebo se světlým dřevem působí majestátně, elegantně a nadčasově. Výborně se hodí do moderně zařízeného bytu. Černou barvu za trend pro rok 2018 označili hned dva výrobci barev a laků. Dodává interiéru dramatičnosti a ve správných kombinacích působí velmi luxusně. Obzvláště v lesklé variantě.

Ať už zvolíte jakýkoliv barevný odstín kuchyňské linky, dbejte na kontrast nejen u doplňků, ale i u podlahy. Barvy letošního roku se skvělé kombinují se dřevem. A s podlahou v imitaci přírodního kamene nebo dřeva určitě zabodujete.

Falco Kuchyňská linka Dakota - fialový lesk
Falco Kuchyňská linka Dakota – fialový lesk

Dokonalé využití každého místa

V letošním roce se klade velký důraz na čistotu a otevřený dobře organizovaný prostor. Minimální počet dekorací, prázdné plochy a multifunkční zařízení zajistí, že se v kuchyni budete cítit volně a bez omezení. Inteligentně řešené úložné prostory vám k tomu dopomohou.

Tip: Víte, jak se zbavit stresu?

Cílem je všechno schovat pohodlně do skříněk. Mnoho výrobců nabízí moderní úložné systémy. Využívají každého volného místa a jsou tvořeny tak, aby hledání bylo co nejrychlejší. Minimalismus jde ruku v ruce s praktičností. Trendem jsou poklice s odnímatelnou rukojetí, které výrazně šetří místem. Díky jejich barevnému provedení se v kuchyni nebudete nudit. Navíc se hodí pro vaření na sporáku i v troubě.

Nové články

Podobné články

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here