Jaká jsou vaše předsevzetí pro nový rok? Toto jsou ty nejčastější!
J

Pravděpodobně to také dobře znáte. S novým rokem přicházejí i nová předsevzetí, která hodláte dodržet. Jak dobře víte, ne vždy se věci daří podle vašich představ. Může to být například proto, že není ve vašich silách svá předsevzetí reálně dodržet. Proto byste si měli dávat předsevzetí, o kterých víte, že je dokážete dodržet.

Než uslyšíte ohňostroj na oslavu Nového roku, pravděpodobně přemýšlíte o tom, jaká předsevzetí si dáte na příštích 365 dní. Nebudeme vám lhát, ve většině případů jde o to, abyste se zbavili dnů navíc, které vám přibývají právě v době vánočních svátků. Nemusíte si však dávat předsevzetí jen tak. Zkuste zapojit svou kreativitu a vymyslet něco, co vás chytne za srdce. Koneckonců, představte si situaci, kdy své předsevzetí skutečně splníte. Budete se cítit nejlépe, jak jste se kdy cítili.

Nejčastější předsevzetí

Víte, jaká předsevzetí si lidé dávají nejčastěji? Existuje jich několik a níže je popíšeme. Nechte se inspirovat. Možná se vám některé z těchto předsevzetí zalíbí natolik, že si ho budete chtít příští rok dát sami.

Cvičit, cvičit a cvičit…

Pravděpodobně se budeme opakovat, ale cvičení je nejčastějším předsevzetím, které si lidé dávají na následující rok. Rozhodně se však není čemu divit. Svátky jídla vám dají zabrat. Všichni se pak chceme zbavit přebytečných kilogramů. Jak dlouho vlastně předsevzetí trvá, pokud jste ještě necvičili? Pravděpodobně jen několik dní nebo prvních několik týdnů v roce. Zvláště pokud se do cvičení pustíte bezmyšlenkovitě a bez jakéhokoli plánu. Hned na začátku nového roku jsou všechna fitness centra plná lidí, kteří jsou odhodláni změnit svůj přístup ke cvičení. 

Náš tip: Pokud chcete také cvičit, nečekejte na nový rok, ale začněte hned. Budete mít větší motivaci dosáhnout svého vysněného cíle. Samozřejmě si můžete dát předsevzetí, ale zkuste ho i dodržet. Důležitá je zejména disciplína, dostatečná motivace a odhodlání. Neváhejte se inspirovat a začněte cvičit nejprve doma. Jednoduché cviky určitě zvládnete a pak budete odhodlaní chodit do fitness centra.

shutterstock 1660419799

Zdravá strava

Druhým nejčastějším předsevzetím je jíst zdravé potraviny. To jde ruku v ruce s pravidelným cvičením a zdravým životním stylem. Je dobré, když si to lidé uvědomí a dají si předsevzetí, ale měli by si ho dobře naplánovat a hlavně dodržet. Mnoho lidí začíná s velkými extrémy, a proto je to po několika týdnech přestane bavit a vrátí se do starých kolejí. 

To, že jste se rozhodli jíst zdravě, neznamená, že si nyní musíte odepřít všechny potraviny, které mají o něco více kalorií. Pokud na něco máte chuť, dejte si to. V opačném případě by to mohlo vést k neustálému přejídání, které by vás jen frustrovalo. Můžete se také poradit s odborníky na výživu, kteří jsou v této oblasti trochu znalejší.

shutterstock 1683296803

Zbavit se špatných návyků

Kouříte nebo trávíte hodně času na sociálních sítích či u televize? Jedná se o nezdravé návyky, které byste měli rozhodně změnit. Neváhejte si napsat plán, jak budete s kouřením končit. Pokud jste například kouřili 3 cigarety denně, zkuste to snížit na 2, pak na 1 a nakonec přestat kouřit úplně. Pokud trávíte hodně času na sociálních sítích, nainstalujte si aplikaci, která vás upozorní, když jste na telefonu nebo počítači příliš často. Tím si také zlepšíte zdraví, což jistě oceníte nejen vy, ale i vaše tělo, psychika a kondice.

Dali jste si také nějaké předsevzetí? Určitě si můžete udělat seznam věcí, kterých byste chtěli v nadcházejícím roce dosáhnout nebo je změnit. Nemusíte dosáhnout všeho, důležité je alespoň se pokusit o dosažení vysněného cíle.

Veronika Rutkovská
Veronika Rutkovská
Jsem mladá holka, která si razí cestu v IT prostředí. Věnuji se správě obsahu a copywritingu. Jsem vášnivá cestovatelka (dokonce na to mám i školu:)) a čtenářka. Psát mě baví především o všem, co je spojené s bydlením, ale ráda vám po důkladné rešerši předám rady ohledně všemožných témat nebo vás ráda pozvu na různé eventy spojené s bydlením a home decorem. Když zrovna neťukám do počítače, tak si ráda zajdu do sauny, do kavárny, nebo jiného příjemného prostředí. Doma pak po večerech maluju digitální ilustrace a víkendy ráda trávím sledováním Formule 1.

Nové články

Podobné články

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here