Jak zvelebit jídelní kout
J

Jídelna je často místem, kde se společně s partnerem, rodinou či přáteli setkáváme. Právě proto bychom ani na jídelnu nebo jídelní kout v rámci interiéru neměli zapomínat. Existuje hned několik zajímavých prvků, které vnesou do naší jídelny patinu osobitosti. Některé můžete zkusit, ale nezapomínejte, že méně je někdy více.

Obývací pokoj s jídelním koutem - inspirace od studia KP INTERIORS
Obývací pokoj s jídelním koutem – inspirace od studia KP INTERIORS

Prostírání

Je to tak, je to právě prostírání, které toho tolik o vašem stolování a stylu vypoví. Prostírání může zútulnit váš jídelní kout a zároveň je praktickým každodenním pomocníkem. Pomocí prostírání lehce dotónujete barevné spektrum jídelny nebo dodáte stolu slavnostní punc.

Jahu Prostírání Harmonie béžová, 30 x 45 cm, sada 4 ks
Jahu Prostírání Harmonie béžová, 30 x 45 cm, sada 4 ks

Osvětlení

Osvětlení je důležitým aspektem a to nejen v jídelně. Světlem můžete jídelnu rozzářit nebo taky naopak celý koncept zničit. Světlo by mělo být z materiálu, který odpovídá celkovému designu. Pokud nemáte v jídelně jiné výrazné prvky, pak tímto prvkem může být samotné osvětlení. Originální lustr nad jídelním stolem podrthne celkový dojem jídelny.

Úložné prostory

Unikátními úložnými prostory bývá především příborník, jehož móda se neustále vrací. Pokud máte rádi staré věci, můžete si zrenovovat retro kousek, jestliže raději modernu, pak můžete vybírat z novodobých vitrín. Dalšími možnostmi na úložné prostory v jídelně bývají jídelní vozíčky či komody, které mohou být dřevěné, plastové nebo plechové. Organizátor rozšíří úložné prostory kuchyně.

Příborník SOB Florida
Příborník SOB Florida

Koberec

Jídelní stůl perfektně podrthne stylový koberec v barvách, které jsou kontrastem nebo naopak ve stejném barevném spektru jako celá jídelna. Koberec jídelně dodá útulnost a udělá z ní pohodlné místo pro trávení času s blízkými.

Individualita

Zkuste jídelně vdechnout kus sebe. Improvizujte, hrejte si a dodejte jídelně své individuální představy. Inspirací můžou být například barevné nebo různorodé dřevěné židle, barevný jídelní stůl, lavička nebo houpací křeslo, stěna tvořená z rodinných fotografií a další. Prostě udělejte z jídelny místo pro život. Protože o ten tady jde.

Designové houpací křeslo RAR, patchwork béžová/hnědá 80574 CULTY
Designové houpací křeslo RAR, patchwork béžová/hnědá 80574 CULTY

Nové články

Podobné články

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here