Jak zařídit pokoj pro miminko?
J

Při zařizování dětského pokoje je třeba vzít v úvahu několik faktorů. Nejdůležitější je bezpečnost místnosti, aby se vašemu dítěti nic nestalo. Kromě toho je však důležité také pohodlí, osvětlení a estetická stránka místnosti. V tomto článku vám přinášíme několik praktických inspirací a tipů, jak zařídit pokoj pro miminko.

shutterstock 548535103

Bezpečnost

Zaměřte se na odstranění všech potenciálních rizik z dětského pokoje. Najděte nejvhodnější řešení pro zakrytí elektrických zásuvek a ostrých hran v místnosti. Schovejte také všechny volně visící šňůry.

Vyberte si dětskou postýlku s přiléhavou matrací. Mějte na paměti, že mezi bočnicemi postýlky a matrací nesmí být mezery. Do dětské postýlky nedávejte plyšové hračky, které představují nebezpečí udušení. Udržujte v dětském pokoji bezpečnou teplotu. V místnosti by nikdy nemělo být příliš teplo ani příliš chladno.

Pohodlí

Při zařizování dětského pokoje chcete vytvořit klidné prostředí pro odpočinek miminka. Vyberte proto pro své miminko pohodlnou postýlku. Měla by být robustní a dobře konstruovaná. Do postýlky dejte lehkou dětskou přikrývku a matraci přikryjte měkkým, prodyšným prostěradlem.

Chcete-li zlepšit spánek vašeho miminka, namontujte do pokoje zatemňovací závěsy nebo stínítka. Ty pomohou udržet v místnosti tmu, a miminko tak snáze usne. Pokud je vzduch v místnosti suchý, můžete použít zvlhčovač vzduchu.

shutterstock 357637607

Organizace

Pokud budete mít v dětském pokoji pořádek, snadno najdete, co potřebujete. Vyhraďte si zvláštní místo pro všechny věci, jako jsou hračky, oblečení, pleny a dětské vybavení. K uložení všech potřebných věcí můžete použít komody, police a úložné koše. Pokud máte málo místa, zkuste využít vertikální prostor pomocí závěsných organizérů nebo vysokých polic.

Osvětlení

Při zařizování dětského pokoje je důležité zvolit příjemné osvětlení, které nebude namáhat oči miminka. Ujistěte se také, že je v místnosti měkké, ale dostatečné osvětlení pro noční přebalování a krmení.

Pro praktické osvětlení místnosti použijte kombinaci různých zdrojů světla. Stropní světla můžete používat při běžných činnostech a stolní lampy při večerním uspávání miminka. S ovládáním světla vám mohou pomoci také stmívače. Skvělou pomůckou je elektronická chůvička, která vám umožní vidět na dítě v noci, aniž byste museli rozsvěcet světlo v místnosti.

shutterstock 398163976

Dekorace

Před zařizováním a vybavováním dětského pokoje si zvolte téma, kterého se budete držet. Toto téma by mělo být vhodné pro miminko. Mohou to být například zvířata, příroda nebo kreslený film. Při výběru barvy dávejte přednost spíše jemným odstínům, jako je pastelově zelená nebo krémová. Takové barvy budou mít uklidňující účinek nejen na miminko, ale i na vás.

Stěny můžete oživit obrazy nebo plakáty. Doporučuje se také použít koberec, který dodá místnosti texturu a vytvoří útulnou atmosféru. Udržujte výzdobu jednoduchou, aby byla přehledná. Příliš mnoho předmětů by mohlo miminko rozptylovat. Používejte dekorace vhodné pro miminka a malé děti – například plyšové hračky nebo samolepky na zeď.

Přebalovací pult

K výměně plenek můžete použít přebalovací pult. Pokud však máte menší místnost, je komoda mnohem praktičtější a navíc vám poskytne více úložného prostoru. Můžete do něj uložit pleny, ubrousky, oblečení a další nezbytnosti, které budete potřebovat při přebalování. Určitě oceníte, když budete mít po ruce všechny potřeby pro přebalování.

shutterstock 1695373231

Úložný prostor

Tip: Víte, jak se zbavit stresu?

Pokoj pro miminko by měl být jednoduchý a přehledný, ale zároveň by měl poskytovat dostatek úložného prostoru pro všechny potřebné věci. Vybavte dětský pokoj nábytkem, který poskytuje dostatek úložného prostoru pro oblečení, pleny a hračky. Může jít například o komody, skříně a police. Sáhněte po úložných krabicích nebo koších na věci, které nebudete často používat, a schovejte je pod postel.

Veronika Rutkovská
Veronika Rutkovská
Jsem mladá holka, která si razí cestu v IT prostředí. Věnuji se správě obsahu a copywritingu. Jsem vášnivá cestovatelka (dokonce na to mám i školu:)) a čtenářka. Psát mě baví především o všem, co je spojené s bydlením, ale ráda vám po důkladné rešerši předám rady ohledně všemožných témat nebo vás ráda pozvu na různé eventy spojené s bydlením a home decorem. Když zrovna neťukám do počítače, tak si ráda zajdu do sauny, do kavárny, nebo jiného příjemného prostředí. Doma pak po večerech maluju digitální ilustrace a víkendy ráda trávím sledováním Formule 1.

Nové články

Podobné články

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here