Jak zařídit pokoj pro hráče? Nezapomeňte na kvalitní PC křeslo
J

Přestože se na první pohled může zdát, že hraní počítačových her není nijak fyzicky náročný koníček, opak je pravdou. Hráč totiž často prosedí u počítačové hry celé hodiny, což může mít z dlouhodobého hlediska negativní vliv na naši páteř či zápěstí. Ať už tedy patříte k zapáleným hráčům vy sami, nebo vaše děti, máme pro vás několik tipů, na co myslet při zařizování pokoje pro hráče.

Nebojte se investovat do opravdu kvalitního nábytku

Asi nejčastější chybou, které se při zařizování hráčského pokoje dopouštíme, je šetření na nábytku. Zatímco do herního počítače a vybavení jsme schopni investovat tisíce korun, často zapomínáme na pořízení kvalitní herní židle a stolu, díky kterým se vyhneme jak vleklým obtížím s bolestí zad, tak například syndromu karpálních tunelů, které člověku dokážou pěkně znepříjemnit život. Pojďme se tedy podívat, na co je při výběru třeba myslet.

Alfou a omegou zdravých zad je správný výběr křesla

Jako první bychom se měli věnovat zejména pečlivému výběru křesla. Nesprávně zvolená herní židle totiž může vést k řadě potíží se zády, potažmo migrénám a dalším zdravotním problémům. A na co tedy při výběru nezapomínat?

Pravidla pro výběr herního křesla jsou prakticky totožná jako ty pro výběr kancelářské židle. Myslete především na dostatečnou nosnost, nastavitelnou výškou i polohou sedáku. Ideální jsou křesla, u kterých lze polohovat bederní část, předejdete tím bolesti v kříži. Důležité jsou také dostatečně široké područky. V neposlední řadě musíme pozornost věnovat i kolečkům – nejvhodnější jsou ta pogumovaná, která zajistí volnost pohybu.

Při výběru výšky křesla bychom si měli pamatovat jednoduché pravidlo – kolena při sezení musí svírat pravý úhel. Ten by měly svírat i lokty při jejich opření o desku stolu. 

ella don LB0kKgf8Vrc unsplash

Na co myslet při výběru herního stolu?

Neméně důležitý je i herní stůl. Nevhodně zvolený stůl totiž povede nejen k problémům s krční páteří a bolestmi hlavy, ale také ke snížení komfortu při hraní. A co je tedy při výběru nejdůležitější?

Opět je třeba myslet především na zvolenou výšku – ideální je výška v rozmezí mezi 65 a 70 centimetry, nejlépe taková, aby horní okraj obrazovky byl v rovné přímce s našima očima. Co se týče samotné desky, zde je třeba myslet na to, aby při hraní nic nepřekáželo v pohybu. To znamená, že bychom měli zvolit nejen stůl s dostatečně hladkou deskou pro nerušený pohyb myši, ale také s dostatečným prostorem pro monitor a další zařízení. Praktický je také držák na kabely, případně i na sluchátka. 

V neposlední řadě je třeba zmínit ještě správně zvolené nohy stolu. Ty by měly být dostatečně pevné a stabilní, aby vrzání a kývání stolu nevytrhávalo hráče ze soustředění na hru.

Nové články

Podobné články

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here