Jak vyzrát na aranžování obrazů v bytě?
J

Než začnete do zdi zatloukat první hřebík, je nutné si umístění obrazů opravdu velmi dobře rozmyslet. V opačném případě riskujete, že jejich přítomnost v interiéru bude působit velmi rušivě. Při aranžování byste se měli řídit několika pravidly, díky kterým bude výsledné rozmístění harmonické a atraktivní.

Oživte stěny vašeho interiéru obrazy.
Oživte stěny vašeho interiéru obrazy.

Do jaké výšky umístit obraz?

Jednou z prvních otázek, na kterou při aranžování obrazů v bytě budete hledat odpověď, je výška umístění obrazu. Pro menší obrazy platí, že by měly viset z jedné třetiny nad výškou vašich očí. U větších obrazů je důležitější zohlednit volný prostor mezi podlahou a dolní hranou obrazu a vzdálenost horní hrany od stropu. Opravdu velká plátna lze vycentrovat. V ostatních případech bude záležet na vašem vkusu. Nezapomínejte však na to, že obraz je zde především pro vaše oči. Ty by ho neměly hledat nad hlavou ani někde při zemi.

Aranžování více obrazů

Série více obrazů jsou velmi vkusné a do moderního interiéru se skvěle hodí. Jejich aranžování je však výzvou. Neváhejte si všechny kusy rozložit na podlaze tak, jak je budete chtít umístit na zeď. Na celou kompozici se podívejte z výšky, chvilku počkejte a podívejte se znovu. Stále se vám pozice jednotlivých obrazů líbí? Skvěle, můžete začít s instalací na zeď. V opačném případě zkuste obrazy poskládat jinak.

 

279182

Když mají obrazy identické rozměry, vyzkoušejte se držet pravidelných geometrických kompozic. Obrazy můžete poskládat do trojúhelníku či čtverce. U různě velkých obrazů si představte čáru vedoucí skrz střed dominantního obrazu. Dle této čáry pak zkuste umístit zbývající umělecká díla. Uskupení obrazů může sice na pohled působit náhodně, nicméně vždy je dobré přistupovat k aranžování alespoň s nějakou základní myšlenkou.

Obraz Really Nice Things Heart
Obraz Really Nice Things Heart

 

Světlo pro krásu obrazu

Při aranžování nezapomínejte na to, kde se bude nacházet zdroj světla. Chcete-li na obrazy upozornit, namiřte na ně samostatné světlo. K dostání jsou speciální lampy určené pro efektní osvětlování obrazů. Ozářený obraz bude v interiéru vždy působit lépe než ten, který se krčí někde v šeru.

Obrazy v interiéru jinak

Hledáte něco opravdu originálního? Zapomeňte na zeď a hřebíky. Obrazy můžete v interiéru umístit velmi netradičně. Obrazy lze pouze opřít o stěnu nebo je postavit na polici. Stejně tak lze obrazy zavěsit do prostoru na neviditelných nylonových nitích. Vše záleží pouze na vás a vašem vkusu. Dávno již neplatí, že obraz má být na zdi a hotovo. Již víte, jakým způsobem budete obrazy aranžovat u vás doma?

Nové články

Podobné články

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here