Jak vytvořit šťastný domov
J

Některé interiéry působí dokonale a šťastně. Takový domov si přeje každý z nás. Kdo za tou hřejivou atmosférou stojí? Přece obyvatel domácnosti, která září takovým štěstím. A takový domov můžete mít také vy – rozhodnutí je pouze na vás. Abyste si šťastné obydlí vytvořili a udrželi, přinášíme několik tipů, jak na to.

Vytvořte si  šťastný domov - ilustrační obrázek, zdroj
Vytvořte si šťastný domov – ilustrační obrázek, zdroj

Co vás dělá šťastnými?

Vás domov by měl dokonale splynout s vašimi myšlenkami a životním postojem. Jestliže například toužíte po alternativním bydlení, ale máte doma zařízení moderní, možná se necítíte dobře. Nebojte se velkých změn. Většina lidí má obavy z projevu svého stylu, a tak žijí podle představ druhých. Pokud se rozhodnete mít šťastný a harmonický domov, měl by vypadat dle vašich snů a představ. Inspirujte se hotovými interiéry a obklobte se vybavením a stylem, který je vám blízký.

Pryč s negativitou

Jestliže chcete mít domov, kde si odpočinete a kde vás vždy pohltí čistě pozitivní atmosféra, vyhýbejte se hádkám a negativitě v domácím prostředí. Ze stresu se můžete vykřičet někde daleko od civilizace, vybít se při sportu či tanci a domů se vracejte vždy pokud možno s dobrou náladou. Tímto způsobem udržíte omamnou harmonii po dlouhou dobu a ve vašem obydlí se budete cítit skvěle vy i vaši případní hosté.

Pravidelný úklid je klíč

Nečistota, prach a nepořádek – to vše způsobuje nezdravé a nepříjemné prostředí. Pravidelná očista domova prospívá také energii, kterou v příbytku vytváříme. Čisté prostředí napomáhá vytvářet naše příběhy, také odpočívat a přeměňovat náš domov. Jednou za čas se vrhněte na velký úklid, který váš domov projasní.

Zbavte se lapačů prachu

Velké množství zbytečností podporuje unavenost, říkají vědci a jejich výzkum z University of Chicago. Život s nadměrným množstvím nepotřebných věcí není zdravý a tak je vyřaďte ze svého bytu či domu. Pročistíte prostor, oživíte jej a budete moci začít se šťastnou etapou bydlení a potažmo života.

Domácí mazlíčci

Štěstí do domova přinášejí také zvířata – která rozdávají lásku na počkání a rozhodně jí nešetří. Pokud tedy máte rádi zvířata, vrhněte se na chov. Mazlíček vám bude dělat společnost a dělit se o svou radost ze života – a vy se tak budete domů rádi vracet.

Dostatek světla

Máte pocit, že vám doma stále něco chybí, i když jste ho vyladili dle svých představ? Může to být kvalitní denní světlo. Jestliže váš domov neoplývá kvalitním přirozeným světlem, zaměřte se na dobré umělé osvětlení, jež ho nahradí. Kromě světel nezapomínejte na útulné lampičky a oslnivé světlo svíček – to vše pomáhá prohřát prostor.

Zaměřte se na barvy

Jsou barvy, které ve vás vyvolávají radostné pocity? Vylaďte s nimi interiér. Změna vás překvapí. Barvy a hudba totiž mají vliv na naše pocity a tak si pohrávají také s atmosférou domova. Vyhrajte si s barvami a váš byt bude jako vy – šťastný.

Nové články

Podobné články

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here