Jak vysoká by měla být komoda pro přebalovací pult?
J

Jaká je ideální výška komody? A proč je vlastně výška tak důležitá? Komoda je důležitým kusem nábytku v dětském pokoji. Pravděpodobně je také nejpoužívanější. Ideální výška usnadňuje oblékání. Díky komodě ve správné výšce můžete také předejít problémům se zády. Komodu používáte každý den a proto je důležité koupit správnou výšku. Rychle zjistíte, jaká výška je pro vás ideální, a předejdete bolestem zad při oblékání dítěte nebo při přebalování.

Jaká je obvyklá výška komody?

Průměrná výška komody se pohybuje mezi 90 a 105 cm. Je důležité, abyste se při přebalování dítěte nemuseli ohýbat. Dbejte proto na to, aby komoda byla vysoká alespoň 90 cm.

Jste vy a váš partner o něco vyšší než průměr? Pak pro vás bude vyšší komoda lepší. Jste menší? Pak je samozřejmě vhodné zvolit o něco nižší komodu. Nezapomeňte, že v obchodě nosíte boty a doma často chodíte v pantoflích nebo ponožkách. Je také příjemnější mít komodu, pod kterou si můžete dát nohy. Je to pohodlnější, protože nemusíte tolik natahovat ruce.

Praktický trik pro určení správné výšky komody

Šikovným trikem, jak určit ideální výšku komody, je použít paže. Postavte se před (takzvanou) komodu a předstírejte, že přebalujete své dítě. Správnou výšku poznáte tak, že vaše paže svírají úhel 90 stupňů. Tímto způsobem můžete snadno a rychle určit správnou výšku přebalovacího pultu. Mějte na paměti, že na komodě bude také přebalovací podložka, která má tloušťku asi 5 cm.

Co je při koupi komody ještě důležité?

Kromě správné výšky, abyste se vyhnuli bolestem zad, je třeba zvážit i další aspekty. Přečtěte si další důležité faktory při nákupu komody níže:

Bezpečnost vašeho dítěte

Při nákupu komody je samozřejmě nejdůležitějším hlediskem bezpečnost vašeho dítěte. V bezpečnosti komody je také několik aspektů, které je třeba zvážit.

Komoda s vyvýšenými okraji

Pokud má komoda zvýšený okraj, je to obzvláště bezpečné. Nejen po stranách, ale také vzadu, pokud nechcete mít komodu u zdi. Tento zvýšený okraj by měl být vysoký alespoň 3 cm. To zabrání tomu, aby dítě z komody později slezlo, až bude o něco starší.

shutterstock 430233712

Pevná a stabilní komoda

Z důvodu bezpečnosti by komoda měla být také stabilní. Při pokládání dítěte na komodu by se neměla kývat. Máte komodu na kolečkách? Ujistěte se, že 2 kolečka komody lze zablokovat. Dávejte si také pozor, abyste na komodu nevěšeli těžké předměty. To by mohlo narušit rovnováhu komody.

Žádné ostré hrany na komodě

Chcete, aby celá komoda měla hladký povrch.Tak pečlivě zkontrolujte, zda na komodě nejsou ostré hrany a rohy. Nové komody jsou nyní ale poměrně často chráněny proti dětem.

Zásuvky komody se zarážkou

Komody mají často zásuvky, do kterých se ukládá dětské oblečení a další produkty. Ujistěte se, že zásuvky mají zarážku. Tyto takzvané zarážky zásuvek zabraňují vypadnutí zásuvky na dítě. Zarážky si můžete také zakoupit samostatně, abyste je mohli později namontovat.

Komoda bez otvorů a malých částí

V komodě s otvory nebo štěrbinami může dítěti uvíznout prst. Také malé volné části představují pro děti nebezpečí udušení. Kupte si proto komodu bez otvorů a malých částí, které se mohou uvolnit.

Ujistěte se, že je komoda umístěna na centrálním místě.

Důležitá je také poloha komody. Ujistěte se, že komoda není v blízkosti okna, protože nechcete, aby se vaše dítě nachladilo. Pro dítě ani není zdravé mít komodu v blízkosti topení. Umístěte komodu do centrálního místa v ložnici.

Komoda s velkou pracovní plochou

Záleží také na velikosti pracovní desky? Ano, je to tak. Pro snadné přebalování a oblékání je důležitá prostorná pracovní deska. Dbejte na to, aby i pracovní deska vyčnívala několik centimetrů dopředu. Bude to lepší pro vaše záda.

Průměrná komoda má pracovní desku dlouhou 75 cm a širokou 60 cm. Jedná se o ideální velikost. Na pracovní desku chcete mít možnost uložit přebalovací podložku, oblečení, pečující přípravky a pleny. Malý věšák na stěně lze použít také k zavěšení zásob, například oblečení. Můžete si také pověsit na zeď nad komodu polici. Do police se totiž vejde spousta pečujících produktů a budou vždy na dosah. Šikovné!

shutterstock 1322519579

Nástavec na pracovní desku pro malou komodu

Právě jste si koupili krásnou komodu, ale všimli jste si, že pracovní deska není dostatečně velká. Pomocí nástavce pracovní plochu zvětšíte. Říká se mu také přebalovací pult. S nástavcem na komodu máte jistotu, že vaše dítě bude ležet rovně před vámi. Je to velmi praktické při přebalování a oblékání dítěte, které se často pohybuje.

shutterstock 1809788254

Dostatek úložného prostoru v komodě

Doporučujeme pořídit si velkou komodu s velkým úložným prostorem. Všechny produkty tak budete mít po ruce. Nemusíte tak nechávat své dítě samotné. Jednou rukou držíte dítě a druhou berete pleny. Přebalovací pult se často používá také jako šatní skříň. Ujistěte se, že jsou na přebalovacím pultu nebo v něm všechny potřebné věci. Tím se zajistí, že nedojde k nehodě.

Komoda do malého dětského pokoje

Máte malý dětský pokoj? A zabírá komoda kvůli tomu hodně místa? Pak si vyberte nástěnnou komodu. Jedná se o skládací komodu, která se připevňuje ke stěně. Po přebalení nebo obléknutí ji můžete snadno složit. Komoda pak nezabírá téměř žádné místo a vy budete mít v dětském pokoji dostatek prostoru pro pohyb.

Veronika Rutkovská
Veronika Rutkovská
Jsem mladá holka, která si razí cestu v IT prostředí. Věnuji se správě obsahu a copywritingu. Jsem vášnivá cestovatelka (dokonce na to mám i školu:)) a čtenářka. Psát mě baví především o všem, co je spojené s bydlením, ale ráda vám po důkladné rešerši předám rady ohledně všemožných témat nebo vás ráda pozvu na různé eventy spojené s bydlením a home decorem. Když zrovna neťukám do počítače, tak si ráda zajdu do sauny, do kavárny, nebo jiného příjemného prostředí. Doma pak po večerech maluju digitální ilustrace a víkendy ráda trávím sledováním Formule 1.

Nové články

Podobné články

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here