Jak vybrat vhodný zahradní nábytek
J

Zima už se pouští své nadvlády a jaro se dostává nejen do našich domovů, ale také do zahrad. Začínají rašit první rostliny a tráva se pomalu barví do zelené barvy. Ať jste vlastníkem okrasné zahrady, nebo pěstujete vlastní ovoce a zeleninu, jistě oceníte ve své zahradě místo, kde si budete moci odpočinout. Taková odpočinková zóna je v zahradě důležitým místem, které může sloužit k mnoha příležitostem. Tiché zákoutí vám umožní odpočinek s knihou stejně jako zábavu s přáteli.

zahradni nabytek 2

Kromě vhodného místa k posezení, je neméně důležitým prvkem rovněž volba zahradního nábytku. Stane se designovým prvkem vašeho domova. Ceny a materiály jsou různé, podobně i jeho kvalita. Každý materiál vyžaduje určitou péči. Na trhu se dneska koupíte řada druhů zahradního nábytku, ale který je pro vás ten nejvhodnější?

 

Snadná údržbu je nade vše

Pokud se o nábytek na své zahradě nechcete moc starat, volte plastové výrobky. Vybírat můžete z nepřeberného množství barev a velkou výhodou je i nízká cena včetně hmotnosti nábytku.

Péče o plastový nábytek je velmi snadná. Stačí ho jednou měsíčně otřít vlhkým hadříkem a nechat oschnout. Jejich nosnost je však omezená a nevýhodou takového výrobku je i jeho barevná nestálost díky působení ultrafialovému záření.

41735 vidaXL Zahradní nábytek jídelní set, 9 kusů, hliník, černý skládací
41735 vidaXL Zahradní nábytek jídelní set, 9 kusů, hliník, černý skládací

 

Upřednostníte eleganci?

Pak je dřevěný nábytek ideální volbou pro vaši zahradu i dvorek. Působí přirozeně a ladí ke každému exteriéru domu. Dejte přednost kvalitnímu tvrdému dřevu. Teakové dřevo je známé svou extrémní tvrdostí a pevností. Také se honosí stálostí a odolností vůči nepříznivým klimatickým podmínkám, nenapadají ho škůdci ani plísně.

Pro dřevěný nábytek je důležitý ochranný nátěr. Borovice a měkčí dřeva oproti teaku mají menší odolnost proti povětrnostním vlivům, a proto je důležité ho schovávat před deštěm a sněhem. Péče spočívá v pravidelném stírání prachu a obnovování nátěru, který brání degradaci dřeva působením slunečného záření.

 

Odolnost a “bezúdžbovost“ především

Nechcete investovat do údržby nábytku a chcete ho mít stále pěkný. Pak je pro vás vhodný nábytek z hliníku. Je prakticky bezúdržbový a velmi odolný proti povětrnostním vlivům. Potřebuje podobnou údržbu jako plastový nábytek, ale oproti němu se vyznačuje kvalitnějším a pevnějším zpracováním.

42708 vidaXL 7dílný venkovní jídelní set, ocelové pletivo
42708 vidaXL 7dílný venkovní jídelní set, ocelové pletivo

 

Zastřešený prostor umožňuje možnost výběru

Pokud ve své zahradě máte zastřešený prostor, určitě se nemusíte ve výběru omezovat. Volit můžete mezi přírodními materiály, jakými jsou ratan, banánové listy, vodní hyacint nebo měkčí dřevo. Pod zastřešeným posezením stačí k péči o váš nábytek jen mokrý hadr.

Pokud už máte vybrán nábytek do vaší zahrady, nezbývá než pozvat svou rodinu, přátele a známe, společně se usadit a užít si neopakovatelné chvíle.

Nové články

Podobné články

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here