Jak vybrat termosku, která bude zaručeně fungovat?

0

Dobrá termoska patří k základní výbavě každého outdoorového nadšence či výletníka, ale nejen pro ně je určena a nejen ti ji využijí. Alespoň jedna termoska by neměla chybět ve výbavě žádné domácnosti. Jak vybrat tu správnou velikost, ten správný materiál nebo umět poznat dobré víčko? Tak přesně na to se zaměříme.

Na co to bude?

Dříve než se pustíte do samotného výběru, bylo by nanejvýš vhodné zvážit, k čemu všemu se bude daná termoska hodit a jak ji budete využívat. Samozřejmě ideální variantou je mít k dispozici více kusů různých velikostí, ale ne vždy je to potřeba.

Na doma či do práce

Pokud potřebujete pouze uchovat na nějakou dobu šálek čaje doma teplý, pak vám bude jistě stačit termohrnek. Ten si můžete samozřejmě vzít s sebou i do školy nebo do kanceláře, ale na delší cestování s ním rozhodně nepočítejte. Bývají zpravidla vyrobeny, podobně jako termosky, z nerezové oceli, případně mohou být i z plastu.

Porcelánový termohrnek Alice 500 ml, Isabelel Rose
Porcelánový termohrnek Alice 500 ml, Isabelel Rose

Na procházku po okolí či kratší výlet

A co když už plánujete někam vyrazit a vzít si s sebou nápoj, který chcete uchovat buďto teplý, nebo naopak hodně studený, ale nechcete se tahat s těžkou objemným nádobím? Pořiďte si termosku menší, třeba o objemu 0,5 – 0,75 litru. Kvalitní termoska vám zajistí teplotu nápoje dostatečně dlouho i na kratší výlet. Pokud byste se však zdrželi na celé odpoledne, pak vězte, že k večeru by již mohl být čaj studený i v té nejkvalitnější termosce.

Na pořádnou túru

Jestli se ale chystáte na celodenní výlet do hor či kamkoliv jinam a cestou byste se chtěli ohřát šálkem teplého čaje, pak se vyplatí si s sebou přibalit termosku alespoň o objemu 1 litru. V ní čaj vydrží teplý po několik hodin. Ale objem samozřejmě není to jediné, co bychom měli při výběru sledovat a podle čeho se řídit!

Co si pohlídat?

Kromě velikosti by to rozhodně měly být materiály a jejich kvalita. Nejčastěji jsou termosky a termohrnky vyrobené z nerezové oceli, samozřejmě ve dvou vrstvách. Mezi těmi je vakuum, které nevodí teplo (to tedy neutíká). Dají se sehnat i plastové termosky, kde je mezi jednotlivými vrstvami pěna, která už ale tak dobře neizoluje. Takže těm se raději vyhněte. Dalším důležitým komponentem je víčko. To je buď šroubovací, nebo je z několika částí, a zacvaknutím středu mezi nimi vznikne otvor. Ty jsou zpravidla dostačující, ale do větších mrazů se také příliš nehodí, protože poměrně často zamrzají. A nezapomínejte ani na váhu! Každý gram navíc je totiž na túře znát…

300x300-products-1416408011.gif

Věříme, že si vyberete správně a přejeme vám mnoho krásných zážitků na výletech, ke kterým termoska rozhodně pomůže. Protože nic nepokazí výlet tak jako špatné počasí a ještě k tomu studený čaj.   

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno