Jak vybrat praktickou sedací soupravu, které nechybí styl?
J

Sedací soupravy již dávno neslouží pouze pro sledování televize. V moderním interiéru fungují nezřídka jako důležitý designový prvek rozdělující větší prostor a centrum, kde se členové rodiny a jejich přátelé mohou scházet. Co zohlednit při výběru?

Sedací souprava - ilustrační obrázek, zdroj
Sedací souprava – ilustrační obrázek, zdroj

Velikost může i vadit

Máte doma dostatek prostoru, a proto přemýšlíte nad pořízením opravdu velké kvalitní sedací soupravy. Ne vždy to je správná volba. Při výběru zauvažujte nad tím, zda-li skutečně potřebujete velkou hlavní sedačku. Při úklidu se s ní špatně manipuluje a v momentě, kdy vás rozmístění nábytku začne nudit, budete mít problém vymyslet něco nového. Sezení pro více lidí nemusí být nutně robustní. Vhodnou součástí sedačky jsou také úložné prostory. Některé designové modely mají samostatné přihrádky na mobilní telefon (třeba včetně nabíječky), knihy, ovladače a další drobnosti.

Materiál se postará o styl

Sedací souprava na sebe v každém případě strhává pozornost. Pečlivý výběr barvy a jejího materiálu vám garantuje, že nebudete volby později litovat. Mezi aktuální trendy se vrací ekokůže v pastelových odstínech. Tento materiál je dostatečně prodyšný a na první pohled se podobá sedací soupravě z pravé kůže. Na druhou stranu má o něco menší životnost. Styl můžete pozvednout na novou úroveň použitím designového přehozu, případně volbou designových polštářů. Odvážnější mohou zvolit polštáře s divokými potisky.

Pastelově růžová rohová pohovka s lenoškou na pravé straně L'Officiel Georgia
Pastelově růžová rohová pohovka s lenoškou na pravé straně L’Officiel Georgia

Pohyb kolem soupravy

To, že je souprava pohodlná během používání, neznamená, že vás její tvar nezačne časem trápit. Důležité je také zachování prostoru v blízkosti sedačky. Kolem se musí dát volně procházet. Nikdo přece nechce neustále zakopávat. Zachování místa kolem sedačky také působí mnohem lépe z hlediska vyváženosti prostoru. Souprava přimáčklá v rohu nikdy nebude působit příliš dobře.

Sedací souprava vyjadřuje váš životní styl

Moderní sedací soupravy jsou k dispozici v široké paletě barev a materiálů. Je však důležité uvědomit si to, že souprava v první řadě vyjadřuje váš životní styl. Měla by odrážet rytmus a potřeby rodiny. Máte doma děti? Zvolte raději omyvatelný povrch. Bydlíte pouze ve dvou a návštěvy k vám nechodí? Bude vám stačit sedačka s dvojsedákem a jedno křesílko. Máte doma pejska? Zvolte odolný a tmavý povrch, který něco vydrží. Pokud se při výběru sami sebe zeptáte, jak chcete soupravu používat, nemůžete šlápnout vedle.

Nakonec pro vás máme jeden extra tip. Vyplatí se seznámit s tím, jak fungují někteří výrobci sedacích souprav. Značkám, které jsou na trhu dlouho, se dá přece jen věřit o něco více. Nás zaujal například tento článek, kde se vcelku hezky představuje český výrobce sedaček Jech.

Tip: Víte, jak se zbavit stresu?

Zdroje:

Nové články

Podobné články

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here