Jak vybrat pohovku
J

Pohovky jsou nábytkem, který nejenže umožňuje příjemný odpočinek a prožít chvíle s rodinou, ale především dělá náš obývací pokoj tím, čím je. Průměrná doba výměny sedací soupravy je udávaná jako cca osm let. A kdy jste si naposledy pořídili pohovku vy?

Pokud patříte mezi ty, kteří se chystají investovat do nové designové sedací soupravy, pak je tento článek určen právě pro vás. Jak vybrat vyhovující pohovku, abyste později své koupě rozhodně nelitovali? Řiďte se jednoduchými tipy.

Inspirace obývací pokoj s pohovkou od studia 29
Inspirace obývací pokoj s pohovkou od studia 29

Místo

Nejprve se rozhodněte, kam a jak pohovku umístíte. Rozměry obývacího pokoje vám pomohou vyfiltrovat vhodné sofy, které se vám do něj vejdou a zároveň budu vypadat dobře. Také je dobré předem zvolit, jak bude pohovka nasměrována (ať už pohovka do U nebo pohovka s úložným prostorem) a zda bude u zdi nebo volně v prostoru, podle toho pak vybíráme pohovku, která nevypadá špatně zezadu a nenaruší tak dojmy ani svým atypickým usazením.

Materiál

Jedním z nejdůležitějších aspektů výběru je materiál a pak také barva. Na trhu je bohatý výběr materiálů a jejich kombinací. Pro náročné je určena kůže či levnější pohovka z ekokůže, oblíbené jsou také čalouněné pohovky. Vybírejte s ohledem na domácí mazlíčky a děti. Barev se není třeba bát, designéři dokonce záměrně volí pestré kontrasty namísto nudného sladění nábytku.

Tyrkysová pohovka pro dva Wintech Leeds
Tyrkysová pohovka pro dva Wintech Leeds

Využití

Neméně důležitou otázkou výběru je, kolik osob bude obývací pokoj využívat a zda bude sedačka určena také pro pravidelné či občasné přespávání. Podle toho se můžete rozhodnout, zda vyberete kombinace dvou nebo tří pohovek, nerozkládací rohovou sedací soupravu či moderní modulové pohovky, které snadno přizpůsobíte svým potřebám. Pro zdravý spánek je dobré si připlatit a řídit se recenzemi. Především u rozkládací pohovky pro každodenní spaní (například z Ikea nebo jiných velkým firem) je dobré si zjistit recenze. Zajistíte si tak kvalitní životnost pohovky.

Cena

Tip: Víte, jak se zbavit stresu?

Jestliže máte ve všech aspektech jasno, můžete si určit rozpočet, který do koupě nového nábytku investujete. V rámci ceny doporučujeme navštívit obchody osobně a také pohovku vyzkoušet. Předejdete tak zbytečnému zklamání a užijete si nákup se vším všudy.

Nové články

Podobné články

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here