Jak upravit interiér, když máte kočku?
J

Život s kočkou domácí dokáže být velmi zábavný a plný překvapení. Rozhodně neplatí, že se kočky nejraději jen potulují a tím pádem nepotřebují zázemí. Naopak byste jim i doma měli vytvořit útočiště, ve kterém budou mít dostatek pohodlí a bezpečí. Jak na to?

Ilustrační obrázek, zdroj
Ilustrační obrázek, zdroj

Domácí džungle z květin

Gaučová kočka si také zaslouží kousek přírody. V interiéru by vám neměl chybět dostatek vzrostlých rostlin. Počítejte s tím, že je bude kočka s radostí okusovat, případně se bude mezi listy rostlin proplétat. To v praxi znamená dvě věci. Rostliny nesmí být pro kočky jedovaté a měly by být stabilně podloženy. Kočky si konzumací zeleně udržují zdravé trávení, a proto je praktičtější volbou pořízení kočičí trávy. Tu můžete umístit například na široký parapet okna. Kočičí tráva je k dispozici v každém lepším zahradnictví.

Výhled z okna

Kočky milují, když mohou nerušeně sledovat dění za oknem. Připravte pro kočku stanoviště, ze kterého bude mít dokonalý přehled. Pouze si dejte pozor na to, aby zůstalo okno zavřené, případně v něm byla instalována transparentní kočičí síť. V opačném případě riskujete, že se vaše kočka rozhodne skočit. Kočka sice vydrží pády z větší výšky než mnoho jiných domácích mazlíčků, ale proč zbytečně riskovat její zdraví a vaše nervy.

Hrací koutek

Prevencí před zničeným nábytkem a kočičím řáděním všude po domácnosti je instalace hracího koutku, kde může kočka trávit čas. V koutku by neměly chybět škrabací plochy, na kterých si obrousí drápky. Neváhejte pravidelně zakupovat nové hračky. Nemusí se jednat o nic drahého. O staré hračky většinou kočky nejeví zájem, protože se jim je podařilo již „ulovit“.

Ilustrační obrázek, zdroj
Ilustrační obrázek, zdroj

Kočičí toaleta nemusí být nevzhledná

Velmi častým problémem je umístění kočičí toalety. Vycvičené kočky jsou naštěstí čistotné. Toaleta by měla být na klidném místě, ideálně několik metrů od místa, kam kočka dostává krmení. Toaletu můžete elegantně a chytře ukrýt například do komody, stolku či designové bedýnky. Nemusí tak být vůbec na očích.

Tady bydlí kočka!

Bydlení s kočkou není problém, když nebudete přehlížet její potřeby. U vás doma se jedná o malé úpravy, které vás nebudou stát moc času a peněz. V první řadě je důležité uvědomit si, že kočka se musí cítit maximálně v bezpečí. Vše ostatní je již pouze o tom, abyste kočce věnovali pozornost a dokázali poznat, kdy něco potřebuje. Od chvíle, kdy si kočku pořídíte, je třeba počítat s tím, že se o prostor dělíte. Nelze tedy kočce vyhradit pouze nějaký malý roh a počítat s tím, že bude šťastná. Bez ohledu na velikost bydlení by mělo mít zvíře dostatek místa pro všechny jeho potřeby od hraní po spánek.

Nové články

Podobné články

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here