Jak šikovně doma skladovat povlečení
J

Vůně čerstvě povlečeného lůžka potěší téměř každého a přivede ve vzpomínkách do dětských let. Někdo dává přednost sezonnímu povlečení na zimu a léto, jiným na tom moc nesejde. Ať tak či tak, správné uložení lůžkovin je základ pro jejich další použití.

 

Stává se vám, že hledáte povlečení do sady? Pomůžete si, pokud lůžkoviny v sadě uložíte do polštáře. Stačí pak jen vytáhnout polštář a vše, co potřebujete k povlečení jedné postele, máte k dispozici. Pryč jsou doby, kdy obývací stěny byly plné úložného místa, kde se našel prostor i pro lůžkoviny. Jak tedy povlečení skladovat?

 

Proutěné koše

Proutěný koš udělá službu nejen při uskladnění lůžkovin, ale stane se také krásným doplňkem v místnosti. Je možné vybrat velikost koše tak, aby se do něj vešlo povlečení pro jedno lůžko, nebo koš použijte jako dominantní prvek pro uskladnění všech lůžkovin v domácnosti.

 

Koše pod police

V případě, že používáte skříň a povlečení v ní máte v tzv. komíncích, můžete pro lepší organizaci zkusit koše pod poličky. Nejen, že využijete volného místa ve skříni, ale snadno tak oddělíte lůžkoviny pro jednotlivé postele.

Ratanový prádelní koš - dvě přihrádky
Ratanový prádelní koš – dvě přihrádky

 

Úložné boxy pod postelí i v lavici

Jste majitelé postele s volným prostorem pod ní? Pak toho lze využít a použít úložné boxy. Na trhu naleznete boxy z laminátu, polyesteru, plastu, netkané textilie…

Úložná lavice nabízí výhody sezení i uložení. Umístěte lavici na patu svého lůžka, abyste vše měli po ruce. Pokud disponuje vaše ložnici prostorem pro sezení, využijte lavici v sestavě.

 

Prádelníky

Na trhu je nespočet typů, velikosti a materiálu. Zaručují praktičnost a skladnost. Výrobci se předhánějí ve variabilitě. Sehnat lze šuplíkové, ve stylu truhly, skříňové i kombinace skříně a šuplíku.

Prádelník FINETTA 19
Prádelník FINETTA 19

 

Vakuové pytle

Jsou ideálním pomocníkem, pokud používáte zimní a letní povlečení. Vakuový pytel ochrání vaše povlečení před prachem, nečistotami a škůdci. Výhodou tohoto uskladnění je velikost pytle po vysátí vzduchu, který se pak vejde i do malých prostor. Velikostí pytlů je nespočet, od 50 x 60 cm po 90 x 120 cm.

 

Závěsné ramínko a organizér

Máte velkou šatní skříň s dostatkem prostoru? Pak zkuste ložní prádlo pověsit na závěsné ramínko stejně, jako věšíte kalhoty. Povlečení je minimálně pokrčené a hned po ruce.

Jako další způsob uskladnění slouží závěsný organizér, který podobně jako předešlé řešení umožňuje hned na první pohled vidět, co v něm je uloženo. V obou případech potřebujete vysokou skříň.

 

Lůžka s úložným prostorem

Nedisponuje váš byt velkými rozměry? Zvažte pořízení postele s úložným prostorem. K výběru máte čalouněné i dřevěné postele, které poskytují dostatek volného prostoru pod matracemi.  Vše je tak elegantně skryto a chráněno před sluncem a prachem.

Nové články

Předchozí článekVychytávky do malé koupelny
Další článekŽivot v mobilním domě

Podobné články

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno