Jak šikovně doma skladovat povlečení
J

Vůně čerstvě povlečeného lůžka potěší téměř každého a přivede ve vzpomínkách do dětských let. Někdo dává přednost sezonnímu povlečení na zimu a léto, jiným na tom moc nesejde. Ať tak či tak, správné uložení lůžkovin je základ pro jejich další použití.

povleceni

 

Stává se vám, že hledáte povlečení do sady? Pomůžete si, pokud lůžkoviny v sadě uložíte do polštáře. Stačí pak jen vytáhnout polštář a vše, co potřebujete k povlečení jedné postele, máte k dispozici. Pryč jsou doby, kdy obývací stěny byly plné úložného místa, kde se našel prostor i pro lůžkoviny. Jak tedy povlečení skladovat?

 

Proutěné koše

Proutěný koš udělá službu nejen při uskladnění lůžkovin, ale stane se také krásným doplňkem v místnosti. Je možné vybrat velikost koše tak, aby se do něj vešlo povlečení pro jedno lůžko, nebo koš použijte jako dominantní prvek pro uskladnění všech lůžkovin v domácnosti.

 

Koše pod police

V případě, že používáte skříň a povlečení v ní máte v tzv. komíncích, můžete pro lepší organizaci zkusit koše pod poličky. Nejen, že využijete volného místa ve skříni, ale snadno tak oddělíte lůžkoviny pro jednotlivé postele.

Ratanový prádelní koš - dvě přihrádky
Ratanový prádelní koš – dvě přihrádky

 

Úložné boxy pod postelí i v lavici

Jste majitelé postele s volným prostorem pod ní? Pak toho lze využít a použít úložné boxy. Na trhu naleznete boxy z laminátu, polyesteru, plastu, netkané textilie…

Úložná lavice nabízí výhody sezení i uložení. Umístěte lavici na patu svého lůžka, abyste vše měli po ruce. Pokud disponuje vaše ložnici prostorem pro sezení, využijte lavici v sestavě.

 

Prádelníky

Na trhu je nespočet typů, velikosti a materiálu. Zaručují praktičnost a skladnost. Výrobci se předhánějí ve variabilitě. Sehnat lze šuplíkové, ve stylu truhly, skříňové i kombinace skříně a šuplíku.

Prádelník FINETTA 19
Prádelník FINETTA 19

 

Vakuové pytle

Jsou ideálním pomocníkem, pokud používáte zimní a letní povlečení. Vakuový pytel ochrání vaše povlečení před prachem, nečistotami a škůdci. Výhodou tohoto uskladnění je velikost pytle po vysátí vzduchu, který se pak vejde i do malých prostor. Velikostí pytlů je nespočet, od 50 x 60 cm po 90 x 120 cm.

 

Závěsné ramínko a organizér

Máte velkou šatní skříň s dostatkem prostoru? Pak zkuste ložní prádlo pověsit na závěsné ramínko stejně, jako věšíte kalhoty. Povlečení je minimálně pokrčené a hned po ruce.

Jako další způsob uskladnění slouží závěsný organizér, který podobně jako předešlé řešení umožňuje hned na první pohled vidět, co v něm je uloženo. V obou případech potřebujete vysokou skříň.

 

Lůžka s úložným prostorem

Nedisponuje váš byt velkými rozměry? Zvažte pořízení postele s úložným prostorem. K výběru máte čalouněné i dřevěné postele, které poskytují dostatek volného prostoru pod matracemi.  Vše je tak elegantně skryto a chráněno před sluncem a prachem.

Nové články

Podobné články

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here