Jak si zpříjemnit bydlení v podnájmu?
J

najemni byt Pokud bydlíte v pronajatém bytě, vždy jste limitováni podmínkami majitele. Ty mohou být ve směru možných úprav velmi striktní, nicméně to neznamená, že musíte přežívat v tmavém bytě bez špetky života. Stačí být kreativní a podnájem dokážete za minimum peněz proměnit v domov.

Bílé zdi jsou nuda

Byty určené k pronájmu mají často na zdech neutrální barvu, která nikoho neurazí. Většinou se jedná o bílou, případně nějaký pastelový tón. Za situace, kdy vám majitel nepovolí vymalovat si byt jinak, je skvělým řešením výběr vhodných obrázků, plakátů či designových samolepek. Barva na zdech vaše bydlení oživí a dodá mu styl. Nemluvě o tom, že na obrázcích skutečně může být cokoliv. Před stěhováním obrázky pouze sundáte a samolepky snadno odstraníte.

Koberec dokáže zázraky

Vyměnit nehezkou podlahu za jinou? To je v první řadě obrovská investice a v druhé lze předpokládat, že z toho majitel nebude skákat do vzduchu radostí. Mnohem lepším řešením je pořízení barevného koberce s delším chlupem. Je pouze na vás, jaký si vyberete.

S koberci a různými přehozy si můžete vyhrát v rámci celého bytu. Obývací pokoj s velkou sedačkou se díky přehozu dokáže proměnit k nepoznání. Dejte si pouze pozor na zbytečně velké množství barevných kontrastů. Interiér pak působí nesourodě a nepohodlně.

Koupelnu zachrání doplňky

Koupelna je místnost, u které jsou v případě podnájmu veškeré stavební úpravy zapovězeny. Navíc draze rekonstruovat něco, co vám ani nepatří, nedává příliš smysl. Co ale dělat, když se vám koupelna a její obklady skutečně nelíbí? Jedinou záchranou před pobytem v takto nehostinném prostředí jsou různé doplňky. Kupte v jednom odstínu sprchový závěs, ručníky, koberečky a další vybavení. Výsledek vás mile překvapí.

Květiny do interiéru patří

Součástí podnájmu většinou nebývají květiny. Vždyť kdo by se o ně staral, když byt zrovna nikdo neobývá. Vy je však mít můžete, dokonce vám to pomůže podnájem udělat opět o něco přívětivější a hezčí. Několik živých květin v zajímavých květináčích do interiéru patří.

Stejně jako další doplňky, které můžete do jejich blízkosti umístit. Malá polička s květinou, fotografií a svíčkou oblíbené vůně vám dá zapomenout na to, že si bydlení pouze pronajímáte.

S výše zmíněnými tipy se vám bude v podnájmu hned lépe bydlet, a proto je určitě neváhejte realizovat. Změna a nový vzhled bydlení vás velmi mile překvapí.

rostliny v bytě

Ani sebelepší pronájem nemusí být to pravé ořechové

I přesto ale pronájem nemusí sedět každému. Nikdy není pozdě na hledání lepšího bydlení. Pokud vám stávající byt nevyhovuje, nebo si chcete pořídit něco vlastního, dejte na doporučení! Realitní specialisté z Bydleninadoporuceni.cz vám pomohou najít tu nejlepší nabídku pro vás a vy tak budete mít jistotu, že najdete něco, s čím budete spokojeni po všech stránkách.

Nové články

Podobné články

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here