Jak si zařídit pracovnu
J

Pracujete z domova a cítíte potřebu zařídit si pracovnu, kde se budete moci plně koncertovat na práci? Pracovní prostředí je důležitý faktor, který ovlivňuje výsledek vaší práce. Proto je nezbytné, aby pracovna byla zařízená funkčně a vám se v ní líbilo. Takto zřízená místnost má podpořit koncentraci na práci a neměla by to být pouze komora bez oken. Dostatek přirozeného světla je důležitým rysem každé pracovny. V případě, že v bytě volný pokoj nemáte, je třeba najít vhodný koutek, který si uzpůsobíte k pracovní činnosti.

pracovna 3

 

Stůl a židle jsou základ

U stolu je důležité dbát na jeho správné rozměry. Rozměry stolu musíte přizpůsobit nejen místu, kde bude umístěný, ale také svým potřebám. Míváte při práci na stole rozloženo více věcí? Volte širší a hlubší stůl. Pracujete pouze s počítačem? Pak vám bude stačit jen úzká varianta. Žádnému stolu by neměly chybět šuplíky.

Židle je nejdůležitější prvek pracovny. Pro pohodlnou práci je vhodné kancelářské křeslo, které uleví zádům. Pokud však dáváte přednost alternativnímu sezení, můžete využít rehabilitační balon, nebo kombinaci obojího. Při výběru křesla myslete na správnou velikost a možnost polohování nejen křesla, ale rovněž opěrek. Před samotným výběrem je lepší si křeslo otestovat osobně. Cena není vždy směrodatná. I luxusní křeslo může být tvrdé a nepohodlné.

 

Pořádek je důležitý

Pořádek v pracovně je nezbytnost. V případě pracovního koutu je dokonce nutností. Kam ale věci uschovat? Pokud k práci potřebujete jen počítač a internet, vystačíte si bez odkládacích prostor. Nad stůl můžete pověsit police pro věci a vybrat stůl s dostatkem šuplíků. Pracujete-li denně s množstvím materiálů, které musíte mít neustále po ruce, je fajn myslet na tuto skutečnost už při zařizování místnosti. Do pracovny pořiďte skříň, vícero polic a případně knihovnu.

 

Kancelářská sestava Signe CN 02 - 3D289
Kancelářská sestava Signe CN 02 – 3D289

 

U pracovního koutu jsou úložné prostory větším oříškem, ale ne neřešitelným. Využít můžete kromě již zmiňované police nad stolem také pořadačů, organizérů, stojánků, polic na stůl, šanonů a třídičů, nástěnky nebo tabule, košíků a úložných boxů. Na trhu naleznete nepřeberné množství barev a typů, které snadno sladíte se stylem vašeho domova.

 

Nezapomínejte na osvětlení

Krom centrálního osvětlení v místnosti je taky důležité mít na stole lampu. Vhodnější je polohovatelná varianta, kterou si posvítíte tam, kam zrovna potřebujete. Dbejte i na sílu světla. Lampa by vás neměla oslňovat. Ideální jsou lampy s možností stmívání a proměny intenzity světla.

Tip: Víte, jak se zbavit stresu?

V pracovně se musíte cítit pohodlně, příjemně a uvolněně. Proto při vybavení nezapomínejte ani na věci, které máte rádi. Květiny, barevné kombinace, fotografie, vaše diplomy, motta, vize… Buďte kreativní a především sví.

Nové články

Podobné články

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here