Jak se vejít ke slavnostní tabuli
J

Jak se blíží Vánoce, a s i nimi štědrovečerní večeře, možná si začínáte lámat hlavu s tím, jak se k slavnostně prostřenému stolu vlastně všichni vejdete. Častokrát totiž k tabuli nezveme jen své nejbližší, ale slavíme Vánoce v širším kruhu rodinném nebo dokonce s blízkými přáteli. Nemusí to být však otázka pouze Vánoc, ale i jiných společných setkání – Velikonoce, apod.

Štědrovečerní tabule - zdroj
Štědrovečerní tabule – zdroj

Některé jídelny nám prostě nedovolí komfort v podobě velkého jídelního stolu. V případě, že bydlíte v panelákovém bytě pouze s jídelním koutem, je tento problém ještě o něco složitější. Pojďme se společně podívat, jak tuto nelehkou situaci vyřešit snadno a vkusně.

Rohová lavice

Tento způsob není z nejpohodlnější pro toho, kdo bude sedět uprostřed, ale patří mezi ty nejpraktičtější. Rohová sestava ušetří spoustu místa hlavně proto, že lavici opíráte o zeď a nemusí tak tak nechávat prostor za židlemi. Navíc tak využijete roh, který zůstává jinde takzvaně hluchý.

ARTEN BOHEMIA, s.r.o. Rohová lavice ALICE s úložným prostorem ART.ALICE
ARTEN BOHEMIA, s.r.o. Rohová lavice ALICE s úložným prostorem ART.ALICE

Rozkládací stůl

Rozkládací stůl je skvělou alternativou běžného stolu. Nezabírá vám zbytečně místa v každodenním životě a rozložíte si ho pouze v situacích, kdy potřebujete. Rozkládací stoly jsou v posledních letech velmi moderní a praktická součást jídelen. Vybrat si můžete mezi několika druhy. Jedním typem je rozkládací pouze polovina. Pokud ji nepotřebujete, snadno ji sklopíte a stůl touto stranou přisunete ke stěně.

Stůl BARI
Stůl BARI

U druhého typy je třetí deska stolu skryta. Pokud stůl rozkládáte, odtáhnete od sebe dvě desky a tuto třetí umístíte mezi ně. Ke standardnímu rozkládacímu stolu se poté pohodlně vejde 4 až 8 osob. Musíte však počítat s tím, že oproti běžným stolům bude jeho pořizovací cena o něco vyšší.

Podlouhlé lavice

Pokud potřebujete, aby se ke stolu vešlo více osob najednou, kupte si místo židlí lavice. Pro každodenní sice stravování nejsou nejpohodlnější, protože vám chybí opěrka. Ale i tento problém jde vyřešit. Máte-li podlouhlý stůl, kupte lavici pouze na jednu delší stranu a na opačnou umístěte židle. Na kratší strany si můžete zvolit buďto ze židlí, nebo takzvaných bobíků.

Inviro Lavice LEGEND 170 cm akácie/šedý teak
Inviro Lavice LEGEND 170 cm akácie/šedý teak

Přesuňte jídelní stůl dočasně do obýváku

Pokud jste si nevybrali ani z jedné varianty ani nechcete investovat do nového stolu, zkuste přesunout váš současný do obývacího pokoje. Pokud budete mít více prostoru kolem, můžete zkoušet různý zasedací pořádek, rozmístění či připojení druhého stolu k vašemu původnímu.

Nakonec při koupi nového stolu nezapomínejte dopředu promyslet umístění. Kulatý stůl zabere vždy více prostoru stůl hranatý. Zamyslete se, kde budou umístěné jeho nohy, aby se vám pohodlně usedalo.

Tip: Víte, jak se zbavit stresu?

Abychom neopomněli blížící se Vánoce, nezapomínejte na jeden talíř navíc pro náhodného pocestného, kterého musíme pohostit.

Nové články

Podobné články

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here