Jak se pohodlně uvelebit na zahradě?
J

Venku je už teplo, a tak je nejvyšší čas vyrazit opět na zahradu! A pochopitelně je tam třeba vyrazit řádně vybaveni. To znamená, že je nutné mít si kam sednout, případně pak ještě lépe – mít se na čem pohoupat, polenošit a natáhnout se. Třeba po vydatném obědě.

Zahradní souprava z umělého ratanu Dallas
Zahradní souprava z umělého ratanu Dallas

Venkovní posezení

Pokud se chcete na zahradě opřít po práci na záhonku do pohodlného křesla, měli byste si alespoň jedno pořídit. Zahradních křesel je na trhu opravdu nespočet a každé z nich má svá pro a proti. Jednou z možností je třeba pořídit rovnou celý set, který kromě několika křesel obsahuje i stůl. To se vyplatí třeba pokud venku často grilujete nebo přijímáte hosty. Ale samozřejmě je možné pořídit jednotlivé kousky zvlášť.

Ogrodos Křeslo Technoratan Epinal: šedý technoratan
Ogrodos Křeslo Technoratan Epinal: šedý technoratan

Co všechno je k mání?

Zahradní křesílka je možné pořídit v mnoha provedeních, z různých materiálů a v různých cenových relacích. Ta nejjednodušší jsou vyrobena z plastů a není možné je polohovat. Co je však jejich nespornou výhodou oproti jiným, je jejich mimořádně snadná údržba a skladnost. Také jejich hmotnost vás potěší. Zvláště pokud je budete často stěhovat a přemisťovat. Podobně lehké jsou třeba křesílka vyrobená z ratanu či umělého ratanu, avšak jejich údržba je přece jen o něco náročnější (ale rozhodně ne o moc). A pokud hledáte něco, na čem si opravdu pohovíte, tak si vyberte polohovatelná křesla ze dřeva. Ta jsou sice těžší a ne tak skladná, ale zato mimořádně pohodlná. Na těchto křeslech si lehnete i sednete, ale každopádně skvěle zrelaxujete. Dalším vhodným materiálem je pak kov, který vydrží mnoho a působí velmi elegantně.

Křesla jsou sice potřeba na každé zahradě, ale pojďme se podívat na to, čím se opravdu blýsknete a kde si můžete užít opravdu maximální pohodlí.

FLORABEST® Zahradní závěsné křeslo - SEC100254901CZ
FLORABEST® Zahradní závěsné křeslo – SEC100254901CZ

V jednoduchosti je krása, ale i komfort

Pokud hledáte něco, kam se budete moct uvelebit po těžkém nedělním obědě, něco pro vás máme. Jsou to houpací sítě. I ty jsou rozděleny do několika druhů a je u nich důležité zejména to, jaké by se mohly hodit právě na vaši zahradu.

Na výlet do batohu i na zahradu

Jestli máte zálusk na houpací síť, kterou budete moci sbalit s sebou i na výlet nebo třeba k jezeru na ryby, rozhodně vybírejte mezi těmi outdoorovými. Ty jsou z lehkých, odolných a rychleschnoucích materiálů. Proto není žádný problém je přibalit s sebou do krosny a hovět si i kdekoliv na cestách. A po zbytek času může samozřejmě být na vaší zahradě a sloužit i tam.

Houpací síť Colada mango
Houpací síť Colada mango

Jenom na zahradu

Ale pokud hledáte takovou síť, která bude na vaší zahradě po celou dobu a nikam se s ní tahat nebudete, máte opravdu z čeho vybírat. Tyto sítě jsou zpravidla z těžších materiálů, jako jsou různé textilie a síťoviny. Na co byste měli rozhodně dbát, je především nosnost, kterou udává výrobce, a stejně tak její rozměry. A rovněž byste měli zvážit způsob jejího umístění. Houpací síť totiž může být napnutá buďto mezi dvěma stromy nebo na vlastním stojanu, který pak můžete spolu se sítí umístit kamkoli se vám jen zlíbí.

Pro chvíle houpavé pohody

V případě, že byste se raději houpali ve vertikální poloze, tedy v sedě, kupte si na svou zahradu oblíbenou houpačku. Tedy jakousi houpající se zastřešenou pohovku, kde je radost si vychutnat třeba odpolední kávu po obědě či čaj o páté. Ideálně pak s vaší oblíbenou knihou nebo kamarádem. Zahradní houpačky pak můžete koupit v mnoha různých provedeních. Běžně seženete třeba ty pro dvě, tři nebo čtyři osoby, ale pokud se neradi o své pohodlí dělíte, je možné si pořídit i jednomístný kousek. Na co musíte dbát v tomto případě, je především pohodlí. Proto se tedy dívejte na to, aby vás nikde nic netlačilo a aby vám sedělo polstrování. Přece jenom k ničemu jinému zahradní houpačka sloužit nebude než k tomu, aby zpříjemnila vaše chvíle. Dále je pochopitelně důležité, aby se vám design houpačky líbil a aby se vám hodila k ostatnímu zahradnímu nábytku.

ADELAIDA houpačka - zelená ROJAPLAST
ADELAIDA houpačka – zelená ROJAPLAST

A nezapomeňte na svá dítka!

Pokud máte malé, ale i o něco větší děti, nezapomeňte i jim pořídit houpačku na zahradu, na které si budou moct hrát venku během slunných teplých dní. Pro menší děti pořiďte raději takovou, ve které dítě sedí a má se o co opřít, tedy s opěrkou zad. A zároveň nemůže z houpačky spadnout. Na přední straně houpačky by tedy měla být zábrana, které se navíc dítě může přidržovat. Pro ty větší už by toto bylo naopak přílišným omezením, a proto jim dopřejte volnost a pořiďte houpačku bez opěrky. Některé je pak možné umístit na trám vaší pergoly, do dveří nebo je třeba pověsit na větev nějakého pěkného rozsochatého stromu. Jiné mají svou vlastní konstrukci, kterou opět můžete umístit, kamkoli vás jen napadne.

Dětská hrací věž Petra
Dětská hrací věž Petra

K ohni to pravé

Jestli máte na své zahradě ohniště, kolem kterého rádi sedáváte s dětmi či přáteli, myslete i zde na pohodlné sezení. Můžete si samozřejmě přinést svá dřevěná křesílka, ale nabízí se také použít pěkné dřevěné lavice, na kterých se vám bude sedět dobře a navíc budou vypadat velmi stylově. Zde je potřeba myslet především na to, abyste neseděli dlouho na holém dřevu, protože to se může stát po chvíli velmi nepohodlným. Proto nezapomeňte koupit k lavicím i stylové polštáře a podsedáky, abyste si mohli užívat pěkných chvil v rodinném kruhu kolem ohně do syta.

Tip: Víte, jak se zbavit stresu?

Výše jsme si popsali snad všechny možné způsoby, jak si na zahradě zalenošit, natáhnout se či si naplno užít jedinečné chvíle s rodinou i všemi blízkými. Teď už se vám podaří vybrat to pravé a funkční pro vaši zahradu. Takže nezbývá tedy než popřát pěkné posezení. Vám i vaší rodině.

Nové články

Podobné články

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here