Jak použít kamínky z dovolené jako dekoraci?
J

Kamínky a oblázky mají různé tvary, velikosti i barvy. Prakticky lze říct, že každý z nich je unikát. Právě to je hlavním předpokladem originality. Kamínky v interiérech a interiérových dekoracích působí vždy velmi atraktivně. Pokud vás nenapadá, co si vyrobit a jak kamínky zužitkovat, budou se vám hodit následující rady.

Kamínky a oblázky jako dekorace - ilustrační obrázek, zdroj.
Kamínky a oblázky jako dekorace – ilustrační obrázek, zdroj.

Kamenům to ve skle sluší

Asi vůbec nejjednodušší cestou k výrobě dekorace, ve které budou hrát vaše kamínky hlavní roli, je pořízení skleněné vázy či mísy z masivního skla. Kamínky poskládáte dovnitř dle vašich preferencí, případně přidáte ještě další drobnosti jako mušličky, stužky a květiny. Výsledkem bude jednoduchá, ale stále velmi originální dekorace.

Takto naplněné skleněné předměty rozhodně nepřenášejte. Kamínky něco váží a sklo by se mohlo rozbít. Nemáte doma nic vhodného, kam kameny umístit? Než vyrazíte na nákup, vyzkoušejte vázu nahradit obyčejnou zavařovačkou. Nevypadá to vůbec špatně.

PPoužijte kamínky jako dekoraci společně s květinami- ilustrační obrázek, zdroj.
Použijte kamínky jako dekoraci společně s květinami- ilustrační obrázek, zdroj.

Kamenné plátno pro vaše umění

Kamínky se mohou stát podkladem pro vaše malby. Namalujte si na kameny akrylovými barvami vše, co vás jen napadne. Tato aktivita pro vás bude skvělou relaxací. Nemluvě o tom, jak dokonale dokáže zabavit děti. Malování tečkovaných mandal na kameny dokáže zabavit na celé odpoledne a výsledné ozdoby si zamilujete.

Malování tečkovaných mandal na kameny - ilustrační obrázek, zdroj.
Malování tečkovaných mandal na kameny – ilustrační obrázek, zdroj.

Kamínky jako ozdobný povrch

Drobnými kamínky můžete polepit různé povrchy od vázy po květináč. Stačí si pouze sehnat vhodnou lepící hmotu dle podkladu. Pokud se jedná o větší předmět, je vhodné ho předem obalit tkaninou. Kameny se vám budou na povrch mnohem lépe umisťovat. Přilepené kameny můžete ve finále nalakovat pro dosažení lesklého efektu.

Velké mozaiky z kamínků

Kamínky jsou ideální na mozaiky, které mohou zdobit například plochu stolu, podlahu či zeď na zahradě. Zde je pouze důležité upozornit na to, že hledání vhodných kamínků a jejich následné skládání do mozaiky zabere opravdu hodně času. Najít kousky, které k sobě krásně pasují, není jednoduché. Navíc je většinou třeba nasbírat ty, co jsou ploché. Jakmile máte vše připraveno, opět stačí vzít do ruky lepidlo a jeden kamínek za druhým přilepit. Výsledný efekt bere dech. Mozaiky z kamínků se perfektně hodí do koupelen, kuchyní a exteriérů.

Až vyrazíte příště na lov kamínků, vzpomeňte si, co vše z nich dokážete snadno vyrobit. Sbírat zajímavé adepty na výrobu originální dekorace se totiž vyplatí.

Nové články

Podobné články

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here