Jak pečovat o drahé kameny?
J

Svíráte v prstech svůj první anebo už klidně stý kouzelný minerál a těšíte se, až jej zužitkujete? Ať už se jedná o samotný kamínek nebo jakýkoliv šperk z něj, asi si uvědomujete, že takový kousek není pouze o parádě. Než se jím ozdobíte nebo si ho pro štěstí vložíte do kapsy, měli byste ho po dlouhé cestě zbavit všech negativních energií. Tento článek pojednává o všem, čím by váš nový skvost měl projít před tím, než vám bude sloužit. Také se podíváme na to, jak ho poté pravidelně udržovat, aby svou práci plnil co nejdéle na 100%.

První krok je čištění

Pomineme-li druhy kamenů, které mají takzvanou samočistící schopnost, jako je kupříkladu citrín, diamant anebo apofylit, je spousta jiných druhů, kterým s tímto krokem budeme muset pomoci. Jaké jsou tedy možnosti, jak kámen energeticky očistit pro nového majitele?

Čistá voda

Asi nejčastější a nejpřístupnější způsob likvidace všeho nechtěného, co naše klenoty obsahují! Může se jednat o přírodní zdroje, jako jsou potůčky, řeky a vodopády, nebo zkrátka jenom domácí kohoutková voda.

V průběhu omývání myslete na to, jak se z minerálů smývá záporná síla a postupně se opájí tou pozitivní. Až budete mít pocit, že je vše negativní pryč, osušte.

shutterstock 1937636347

POZOR, některé kameny jsou na vodu citlivé! Třeba kalcit či kyanit.

Vizualizujte si

Očista z trošku jiného šálku, ale i přesto efektivní. Bude stačit pouze vaše dlaň a síla myšlenek. Sevřete předmět a představujte si očistu kamene, stejně jako v první možnosti. Po pár minutách jistě sami ucítíte, jak jsou krystaly lehčí a očištěné.

Vykuřování

Další skvělý, rychlý a k tomu všemu voňavý postup, jak čistoty dosáhnout, je vykuřování. Poslouží vám šalvěj, levandule, popřípadě i cedr. Postup je velmi jednoduchý. Po dobu minimálně 30 sekund musí minerál procházet kouřem a vám opět stačí proces podpořit myšlenkou.

Nezapomeňme na nabíjení

Po první fázi přichází na řadu nabíjení, aby měly minerály z čeho čerpat energii, kterou vám dále předávají. A jak na to?

Světelné paprsky

Velmi jednoduchá metoda, při které stačí kámen uložit aspoň po dobu jedné hodiny na sluneční svit. Platí však, že čím déle, tím účinnější očista bude.

Opět POZOR, některé druhy není vhodné vystavovat slunečnímu záření! Kupříkladu ametyst, citrín, růženín aj. Slunce jim sice vyloženě neškodí, ale mohou pod vlivem záření ztrácet barvu.

Měsíční svit

Způsob podobný tomu předešlému spočívá v umístění na zářivé měsíční světlo. Dávejte však pozor na venkovní teplotu, aby v zimních měsících káme nepuknul.

Doporučujeme nabíjet nejlépe při úplňku, kdy je svit nejvýraznější.

Půda

Oblíbený postup u většiny minerálů je bezkonkurenčně nabíjení v hlíně. Ať jde o zakopání do země či květináče, anebo položení na trávu, doporučují se kamínky v takovém stavu ponechat aspoň přes noc. Opět platí stejné pravidlo, jako u předchozích druhů čištění a nabíjení. Delší doba vykazuje kvalitnější výsledky.

Jak často nabíjet a čistit?

Internet je plný rad a doporučení týkajících se frekvence péče o krystalky, ale nejvhodnější odpovědí je vždy intuice. Vy sami poznáte nejlépe, jaká jde z vašich cenností energie a kdy je opět potřeba zasáhnout. Odvíjí se také od míry užívání a zatěžování i intenzitě vašich starostí.

V případě, že je vaše životní situace stabilní, nastavte si čisticí rutinu třeba na jeden týden a každý další opakujte.

Péče o jantar

Abychom si článek shrnuli a ujasnili si, že jsme vše dobře pochopili, ukážeme si postupy péče o konkrétní kamínek, kterým je známý jantar.

shutterstock 1900661908

Jantar jako takový má za úkol odbourávat bolest, horečky, negativní vibrace a chránit svého majitele. Čistíme ho po každé nemoci. Jantarové korálky pro děti je třeba navíc očistit pokaždé, kdy se vyklube nový zoubek. Využít můžeme kteroukoliv z již zmíněných metod.

A jak je to s nabíjením? Máte o úkol méně, protože jantar se bez něj obejde. Energii sice pohlcuje, ale nedodává. Dávejte si tedy pozor, protože třeba na slunečním svitu by vám mohl vyblednout a ztratit tak svou krásnou barvu.

Zpozorněte také při půjčování a dědění jantaru! Existují případy, kdy nový majitel začal trpět bolestmi hlavy a potížemi se spánkem.

Své nové přírůstky opatrujte jako oko v hlavě. Dohlíží na odbourávání všeho, co by vám nemuselo dělat dobře a slouží jako magnet pro to, co si vy sami přejete a na co myslíte. Naslouchejte jim a starejte se o ně, jak nejlépe dokážete, vše vám budou totiž každým dnem vracet.

Nové články

Podobné články

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here