Jak nejlépe přivítat a hostit návštěvy u vás doma?
J

Ať už se chystáte pořádat oslavu roku, nebo jen často a rádi vítáte u sebe doma společnost, určitě chcete, aby se u vás všichni cítili jako doma. A u hostů je to základním předpokladem pro to, aby se k nám rádi vraceli. Jak toho docílit v pár drobných krocích?

photo 1467987506553 8f3916508521 e1557258779385

Než se vejde

I když se to nezdá, na vchodu do domu záleží. Stačí ale myslet jen na základní věci jako je rohožka. Ta totiž potěší zejména vás, neboť spousta hostů znamená spoustu bot. A na těch se nečistoty zkrátka drží. Navíc se hosté nebudou cítit nepatřičně, že třeba prošli venku kaluží a teď vám mají doma našlapat.

photo 1549295265 b0c1f7fb6147 e1557259127840

Skvělý první dojem dělá dojem

Poté, co hosté vejdou, musí najít dostatek místa pro svou obuv i kabáty. Nezapomeňte tak na prostorný botník i šatní skříň nebo věšák. Není nic horšího než se kvůli dřívějšímu odchodu prodírat haldou cizích svršků. Zároveň uděláte ten nejlepší dojem, když každého hosta přivítáte welcome drinkem. Nemusí to být vyloženě alkohol. Čerstvá domácí limonáda a vlastní sklenice pomohou hostům zabydlet.

Předsíňová stěna MÁŠENKA belfort/wenge
Předsíňová stěna MÁŠENKA belfort/wenge

Ať vám nevynesou spaní

Pro někoho může být příjemné postávat a konverzovat, pro někoho ne. A abyste nespoléhali, že se hosté v tomhle ohledu rozdělí půl na půl, musíte počítat s židlí pro každého. Obzvlášť pokud plánujete i společné jídlo. Neskládejte ale židle do řad jako ve škole. Můžete je rozmístit jakkoli, aby si návštěva s nábytkem manipulovala sama. Samozřejmě je základem i velká pohodlná sedačka. Pokud na ni ale místo nemáte, své udělají i sedací vaky a příjemné puffy.

Kam s ním?

Stěžejní je i místo na nádobí. Ať už jsou to malé talířky od bábovky, šálky od kávy nebo sklenice s vínem. Konferenční stolky i police musí mít místo na odkládání a zároveň se hodí i nachystat čisté nádobí. Někdo může svou sklenici pozapomenout, vyměnit či značně zašpinit a rušit pokaždé hostitele nemusí být hostům příjemné. Nezapomeňte ani na dostatek ubrousků! Málokterá party se obejde bez rozlévání.

photo 1471967183320 ee018f6e114a e1557259466203

Ať má každý všeho dostatek

Kromě sklenic navíc je vhodné zajistit i dostatek příborů a talířů všech rozměrů. Někdo si třeba rád namíchá nejrůznější pochutiny podle svého gusta, jiný se zase nechce neustále natahovat přes celý stůl. Aby si každý své nádobí poznal, nádobí stačí ozdobit barevnými rozlišovači nebo pořídit různě barevné sklenice.

Místnost velké důležitosti

Samozřejmě i koupelna musí být opatřena dostatečným množství hygienických pomůcek. Díky úhledně poskládané věžičce z ručníků bude mít každý pocit luxusu. Dámské potřeby, párátka, parfémy a jiné potřeby skryjte do úhledných krabiček.

Tip: Víte, jak se zbavit stresu?

Po takové péči vám bude akorát hrozit to, že hosté už nikdy neodejdou, ale za risk to stojí. Kdo by totiž nechtěl platit za hostitele roku? Teď už stačí říct jen: „Vítejte!“

 

Nové články

Podobné články

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here