Jak na vybavení ženské pracovny?
J

Jakmile dojde řeč na vybavení pracovny, v drtivé většině případů se prioritně řeší pouze potřeby mužů. Je to velká škoda, protože na ženy čeká kromě krásného nábytku také řada příjemných maličkostí, které i jim dokáží pracovnu zpříjemnit.

pracovna zeny

V dnešní době je mnoho žen, které se rozhodly podnikat z domova. Dělat byznys od kuchyňského stolu ale moc dobře nejde. Na kreativní a soustředěnou práci je třeba vhodné prostředí a klid. Právě z tohoto důvodu je skvělé, když máte možnost doma vyhradit jednu speciální místnost, ze které se stane pracovna. Tu pak následně vybavíte tak, aby odpovídala ženskému vkusu a potřebám. Co by ve vašem výběru nemělo chybět?

Příjemný prostor pro práci

V pracovně budete s největší pravděpodobností trávit dost času, a proto byste si na práci měli vytvořit příjemné prostředí. Někteří muži by si možná vystačili s jedním počítačovým stolem a židlí, ale při zařizování pro ženu dává smysl vyhrát si s doplňky a originálním nábytkem.

Pouf Leeds 75 cm kávová pletená židle
Pouf Leeds 75 cm kávová pletená židle

Vyzkoušejte vsadit na více způsobů sezení. Vedle kancelářské židle je skvělé mít k dispozici také pletený puf, velké nafukovací křeslo, hopsací míč, nebo retro klekosed. Případná návštěva se pohodlně usadí a vše je vyřešeno. Místa pro sezení se vyplatí přizpůsobit tak, aby na nich nikdy nebyla nuda. Ostatně i vy si možná někdy odskočíte od práce za relaxací, pročítáním zajímavé knihy, poslouchám hudby… to vše je v pracovně povoleno, pokud po odpočinku stále dokážete věnovat dostatek energie práci. K sezení neváhejte pořídit lampu a menší konferenční stoleček, na který si můžete odložit poznámky, knihy či něco k pití.

Dekorace na zdech pro nové myšlenky

Předměty, které se nachází ve vašem okolí, zásadně ovlivňují to, jak se cítíte. Pracovna by měla být inspirujícím prostředím, a proto neváhejte zdi ozdobit motivačními plakáty, stojany na květiny, kreativními knihovnami a obrazy. Ženy se nemusí bát výraznějších barev a zajímavých motivů. Skvělým tipem jsou také fototapety a dekorativní tapety s nepřehlédnutelnými vzory. V módě jsou puntíky i geometrické obrazce.

Fototapeta samolepící do kuchyně - Design II.
Fototapeta samolepící do kuchyně – Design II.

Designovým doplňkům pracovny se vyplatí věnovat čas. Kromě již zmíněných drobností hraje velkou roli také interiérový textil. Hezké záclony a přehozy budou vypadat úžasně a dokáží proměnit pracovnu v útulné místečko.

Útulnost a praktický úklid

Tip: Víte, jak se zbavit stresu?

Ostatně právě útulnost je jedním z hlavních rozdílů, který při pohledu na ryze mužskou a ryze ženskou pracovnu objevíte. Pánové si vystačí s velmi minimalistickou sestavou, ve které hraje hlavní roli stůl a kvalitní židle. Dámy naopak dávají přednost tomu, aby pracovna více vyjadřovala jejich charakter a vkus. Není to pochopitelně pravidlem, ale v celé řadě případů to tak bývá. Chcete si všechny ty milé ozdoby pořídit? Zde je pouze dobré myslet na to, že čím více věcí do pracovny umístíte, tím složitější pro vás bude úklid. A jít po práci ještě zametat a utírat prach nepatří ke zrovna dvakrát atraktivním vyhlídkám. Nic to ale nemění na tom, že v ženské pracovně je důležité cítit se příjemně.

Nové články

Podobné články

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here