Jak na koupi nového bytu, když toužíte po úpravách?

0

Pokud aktivně hledáte nabídky bytů v nových projektech, máte zcela jistě alespoň základní představu o tom, jak by vaše vysněné bydlení mělo vypadat. V mnoha případech se přiblížení vašemu ideálu neobejde bez úprav. Jak v takovém případě při koupi postupovat?

Koupě bytu není něco, co by většina lidí dělala každý den. S největší pravděpodobností vás takový úkol čeká jednou až dvakrát za život, a proto se vyplatí celý proces předem nastudovat. U bytu v novém projektu to platí dvojnásob. Budete vědět, co vás čeká, na co se máte zaměřit a jaké máte možnosti. Díky tomu pro vás bude koupě méně stresující. Zároveň máte jedinečnou možnost ovlivnit vzhled vysněného bytu do posledního detailu díky požadavkům na různé úpravy.

Průběh koupě bytu

Prvním bodem je nepřekvapivě výběr bytu. U budoucích projektů máte k dispozici zpravidla grafické vizualizace, modely a další podklady. V některých případech vám developer může ukázat podobný projekt, který je již hotový. Máte-li možnost, určitě neváhejte navštívit vzorový byt. Často zjistíte, že velikost bytu není o metrech, ale o chytrých řešeních a vašich pocitech.

Po výběru následuje rezervace bytu. Pořádně si zjistěte a přečtěte její podmínky. Nezávazná rezervace by měla proběhnout bez nutnosti hradit jakoukoli zálohu.

Dalším krokem je vyřešit financování. Nezapomeňte na to, že výše hypotéky je od dubna 2017 maximálně 90 % z odhadní ceny nemovitosti. Kvalitní prodejce vám vše vysvětlí a nabídne vám široký výběr financování. Posledním úkonem je podpis smlouvy podle vybraného financování a nemovitosti.

Kdy zažádat o úpravy?

Protože má každý o dokonalém bydlení jiné představy, neváhejte se v rámci koupě informovat o možných úpravách. Kvalitní prodejce k vám vždy bude mít individuální přístup a pokusí se maximálně vyhovět vašim představám. Například u společnosti Central Group si v rámci běžného provedení do stanoveného termínu vybíráte nejen ze široké škály obkladů, dlažeb, krytin a dveří, ale také máte možnost rozhodnout se pro nadstandardní provedení.

Možnosti úprav mohou vycházet z nejčastěji žádaných změn připravených architekty a projektanty Central Group, komplikací však nejsou ani individuální změny od jiných rozvodů elektřiny až po spojení dvou bytových jednotek. Klíčové je pouze o úpravy zažádat včas. Váš byt nemusí vypadat jako všechny ostatní v daném projektu. A proč myslet na úpravy s předstihem? Myslete na to, že vás čeká nemalá investice, a proto detaily nepřehlížejte. Nikdo nechce přeci každý den koukat na obklady, které se mu nelíbí.

300x300-products-1416408011.gif

Nakupujte tam, kde vám vyjdou vstříc

Koupě bytu dokáže být příjemnou a zcela bezproblémovou záležitostí, kterou si užije každý, kdo má zájem si vzhled a interiér bytu přizpůsobit vlastním potřebám. Stejně tak se dokáže proměnit v noční můru. Vše záleží pouze na tom, u koho a za jakých podmínek se nový byt rozhodnete pořídit. Vybírejte si kvalitní developery a společnosti se vstřícným přístupem k zákazníkům. Uvidíte, že se to vyplatí.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno