Jak kreativně darovat peníze rodině, přátelům a blízkým?
J

Rádi byste darovali peníze svým blízkým, ale použití bílé obálky vám připadá příliš nudné? Vytvořte například origami, dárkový koš nebo dort z bankovek. Nebo zvolte zábavnější způsob a umístěte bankovky do nafukovacích balónků. Existuje spousta způsobů, jak darovat peníze originálním způsobem a udělat radost tomu, komu je dáváte. V tomto článku pro vás máme kreativní nápady, jak toho dosáhnout.

shutterstock 632642966

Proč darovat peníze?

Přestože dříve bylo darování peněz považováno za tabu, dnes je tomu jinak. Peníze můžete darovat při jakékoli příležitosti, aniž by se na vás někdo urazil.

Naopak, penězi uděláte radost téměř každému. Pokud například kupujete hmotný dárek, nemusíte se vždy trefit do vkusu obdarovaného nebo můžete koupit věc, kterou dotyčný nepotřebuje a je zbytečná. Chcete-li se takové situaci vyhnout, darujte peníze originálním způsobem.

Nemusíte volit nudný způsob, jako je darování bílé obálky s penězi. Existuje spousta způsobů, jak darovat peníze originálním způsobem. Z bankovek můžete například vytvořit různé tvary, uložit je do různých předmětů a darovat je novomanželům nebo oslavencům.

shutterstock 1739513780 1

Jak darovat peníze k Vánocům a narozeninám?

V dnešní době již není neobvyklé darovat peníze k příležitostem, jako jsou narozeniny, svátek nebo Vánoce. Inspirujte se našimi nápady, jak z darování peněz udělat nezapomenutelný zážitek.

Balónky s penězi a pršící peníze

Darujte peníze přátelům nebo rodině originálním způsobem a vložte je do nafouknutého balónku. Nejprve nafoukněte několik balónků. Do posledního balónku vložte srolované peníze. Všechny balónky vložte do velké krabice a přineste je jako dárek. Při předávání daru předejte osobě jehlu, aby musela propíchnout všechny balónky a najít balónek s penězi.

Dalším originálním způsobem darování bankovek je darování peněz, které padají z nebe. Připravte si deštník, provázek a kolíčky na prádlo. Ke kovovým tyčím uvnitř deštníku přivažte provázky, aby visely dolů. Na opačný konec provázků připevněte kolíčky na prádlo. Nakonec stačí připevnit bankovky.

Pizza z bankovek

Tento způsob darování peněz je vhodný pro darování větších částek v hotovosti. Kupte si v pizzerii novou krabici na pizzu. Vkládání peněz do již použité krabice není dobrý nápad. Peníze by se mohly ušpinit a znehodnotit. V čisté krabici uspořádejte bankovky do kruhu tak, aby vypadaly jako velká pizza. Na horní stranu můžete napsat vtipný vzkaz.

shutterstock 1203495457

Bonboniéra

Opravdu chcete své blízké překvapit? Najděte doma prázdnou krabici od čokolády. Ujistěte se, že je čistá, beze stop čokolády. Uspořádejte bankovky do tvaru, který se snadno vejde na místo, kde byly dříve bonbony. Mohou to být čtverce nebo ruličky stažené gumičkou.

Naplňte celou krabici penězi a zavřete ji. Nakonec krabičku převažte stuhou. Váš přítel si bude myslet, že jste mu dali čokoládu. Po otevření krabice ho však čeká příjemné překvapení.

Origami

Pokud patříte mezi zručnější a máte smysl pro detail, vytvořte z bankovek umělecká díla origami. Jedním z nejjednodušších tvarů, které zvládne složit i začátečník, jsou origami ve tvaru srdce, motýla nebo květiny. Návody na skládání origami najdete na YouTube nebo Pinterestu.

shutterstock 134369342

Stromeček ozdobený penězi

Slyšeli jste, že peníze nerostou na stromech? Přesvědčte oslavence o opaku a vytvořte strom plný peněz. Kupte si pokojovou rostlinu s pevnými stonky nebo větvemi. Zavěste bankovky na větvičky pomocí provázku a máte hotovo.

Další možností je vytvořit strom pouze z bankovek bez použití živé rostliny. Připravte si květináč, naplňte ho dekoračním materiálem a zapíchněte do něj pevnou trubku, která bude představovat kmen stromu. Peníze srolujte a převažte mašlí nebo gumičkou, aby si zachovaly svůj tvar. Poté je připevněte k trubce.

Používejte bankovky různých velikostí. Nejširší srolovanou bankovku umístěte na dno trubky a postupujte k nejužší bankovce. Měli byste získat tvar vánočního stromku. Nakonec na vrchol stromu připevněte hvězdu a je hotovo.

Ponožky nebo prasátko

Je to skvělý způsob, jak darovat peníze pod vánoční stromeček. Darujte své milované osobě pár ponožek s překvapením. Naplňte je srolovanými bankovkami nebo dokonce mincemi.

Možná to není nejkreativnější způsob darování peněz, ale rozhodně ho lze považovat za nejroztomilejší. Stačí najít nebo koupit klasickou pokladničku na peníze ve tvaru prasátka, nejlépe růžové barvy. Vložte do pokladničky mince a bankovky a darujte ji někomu blízkému.

shutterstock 509690722

Hranolky z mekáče

Pořiďte si prázdnou papírovou krabici od hranolek. Měla by být nepoužitá, abyste si neznečistili bankovky olejem, který zůstal v krabičce od hranolek. Srolujte bankovky a převažte je tenkou stužkou nebo gumičkou, aby držely tvar. Srolované bankovky vložte do krabice tak, jako byste do ní normálně vkládali hranolky. Krabici plnou bankovek předejte někomu blízkému.

Zjednodušte si to

Zde jsou dva snadné způsoby, jak darovat peníze rodině a přátelům. Najděte si doma velkou skleněnou nádobu. Ozdobte ji vánočními nebo narozeninovými dekoracemi, podle toho, k jaké příležitosti chcete peníze darovat. Můžete použít přírodní dekorace, stuhy, mašle nebo samolepky. Skleněnou nádobu naplňte cukrovinkami a bankovkami. Na horní část sklenice můžete napsat hezký vzkaz nebo přání.

Dalším snadným způsobem je darovat peníze, které vypadají jako kapesníky. Vezměte si prázdnou krabici od kapesníků. Do krabičky vložte peníze a místo kapesníku nechte z jejího vrcholu trčet jednu bankovku.

Jak darovat peníze novomanželům?

Mladé páry si v dnešní době obvykle cení více zážitků než materiálních věcí. Většina párů si navíc chce zařídit svůj domov podle vlastního vkusu. Z těchto důvodů je darování peněz novomanželům to nejlepší, co můžete udělat. Pokud to navíc uděláte kreativním způsobem, novomanželé budou jistě potěšeni a budou si vaše gesto pamatovat. Zde je několik nápadů, jak darovat peníze novomanželům.

shutterstock 304544900

Darování peněz v láhvi

Připravte si prázdnou skleněnou láhev. Vyčistěte ji a poté ji vysušte, aby se bankovky nepoškodily. Srolované bankovky opatrně vložte do láhve. Lahvičku můžete ozdobit a přidat na ni vzkaz, že jde o peníze na těžší dny.

Myšlenka darování peněz v láhvi spočívá v tom, že bankovky není tak snadné z láhve vyjmout. Abyste dostali peníze ven, musíte láhev rozbít. To se hodí zejména v případě, že jeden z partnerů nečekaně přijde o práci nebo se v domácnosti něco rozbije.

Vyrobte dort z peněz

Dejte novomanželům dort plný peněz. Tento nápad je velmi kreativní, ale vyžaduje trochu času a práce. Nejprve bankovky srolujte a zajistěte je gumičkou, aby si zachovaly svůj tvar. Poté je naaranžujte kolem kruhového středu a ovažte stuhou. Jedná se o nejjednodušší způsob, jak připojit bankovky k tělu, aniž by došlo k jejich poškození.

shutterstock 2001635522

Luxusní dárkový koš

Skvělým a snadným způsobem, jak darovat peníze novomanželům, je například také vytvoření dárkového koše s bankovkami. Vytvořte luxusně vypadající koš, který bude naplněn lahodnou čokoládou, sladkostmi, občerstvením, květinami, přáníčky a pěkně naaranžovanými bankovkami. A nezapomeňte do koše přidat láhev kvalitního šampaňského, vína nebo jiného nápoje podle vkusu novomanželů.

Veronika Rutkovská
Veronika Rutkovská
Jsem mladá holka, která si razí cestu v IT prostředí. Věnuji se správě obsahu a copywritingu. Jsem vášnivá cestovatelka (dokonce na to mám i školu:)) a čtenářka. Psát mě baví především o všem, co je spojené s bydlením, ale ráda vám po důkladné rešerši předám rady ohledně všemožných témat nebo vás ráda pozvu na různé eventy spojené s bydlením a home decorem. Když zrovna neťukám do počítače, tak si ráda zajdu do sauny, do kavárny, nebo jiného příjemného prostředí. Doma pak po večerech maluju digitální ilustrace a víkendy ráda trávím sledováním Formule 1.

Nové články

Podobné články

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here