Jak bezpečně přepravit psa v autě? Poradíme vám
J

Pokud patříte k hrdým majitelům psa, nejspíš se nevyhnete jeho občasnému převozu autem, ať už se jedná o cestu na veterinární kliniku či na výlet. Kámen úrazu však leží ve skutečnosti, že alarmující množství pejskařů své čtyřnohé kamarády nechává v autě sedět na volno, bez jakéhokoliv zabezpečení pro případ dopravní nehody či jiných problémů. Pojďme se tedy podívat nejen na rizika, která vašemu pejskovi hrozí, ale především na způsoby, jak psa přepravovat naprosto bezpečně.

Jaká jsou rizika?

Pokud berete cestování se psem na lehkou váhu a o bezpečnost jste se zatím příliš nestarali, zbystřete. Řada nebezpečí totiž hrozí nejen vašemu psovi, ale i vám. V případě, že necháme psa v kabině auta na volno, nás totiž od katastrofy dělí jen malý krůček. Pes se může například vylekat nebo ve snaze přimět své spolucestující ke hře odvést vaši pozornost od silnice, což může vést až k vážné dopravní nehodě.

Stejně tak je velice nebezpečný scénář, kdy dojde k například k prudkému brzdění. Nepřipoutaný pes je vymrštěn dopředu, a může tak přijít k újmě nejen on, ale i osoby sedící na předních sedačkách. Další komplikace může nastat v průběhu samotné dopravní nehody, kdy pes začne být agresivní či vběhne do provozu,

Nejjednodušším řešením je pás pro psy

Asi nejsnazším způsobem, jak se podobným scénářům vyhnout, je pořízení speciálního pásu pro psy, kterým pejska připoutáme k běžnému upínacímu pásu. Důležité je k pásu zakoupit i speciální postroj, který je pevnější než obyčejný postroj určený na procházky.

Pokud převážíte štěně či malého pejska, řešením může být i přepravka určená k umístění na zadní sedačky. Opět je třeba myslet na správné upevnění a především rozměry adekvátní rozměrům vašeho psa.

Velké psy převážejte v kufru

Co se týče větších plemen, ty bychom měli přepravovat spíše v prostorách kufru. Nejen, že se jedná o bezpečnější variantu, ale také je to pro psa mnohem pohodlnější. Samozřejmě ale musíme myslet na zabezpečení kufru – ideální je kovová mříž, která psovi zabrání přeskočit z kufru na zadní sedačky. V případě, že v kufru vozíte se psem například i zavazadla či nákup, nejvhodnější volbou bude pořízení speciální předělovací mříže. Ta nejenže ochrání psa před nákladem, který se může například v zatáčkách posouvat po podlážce, ale také nákup před zvědavým čumákem vašeho psa.

car g20b183e3b 1920

Nové články

Podobné články

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here