Interiér ve stylu Provence nabízí styl a útulnost
I

Bydlení ve stylu Provence má unikátní atmosféru. Proměnu do venkovského stylu s francouzským charakterem můžete začít u maličkostí. Toužíte-li však po velkých změnách a nefalšované atmosféře Provence u vás doma, nevyhnete se výměně nábytku a instalaci nepřehlédnutelných dekorací. Na co určitě nezapomenout?

Kuchyně ve stylu Provence - ilustrační obrázek, zdroj
Kuchyně ve stylu Provence – ilustrační obrázek, zdroj

Oprýskaný nábytek si získá pozornost

Za běžných okolností volá oprýskaný a na pohled přesluhující nábytek o renovaci. Styl jménem Provence však hovoří zcela jiným jazykem a starý nábytek, nejlépe rovnou s patinou, je úplný základ. Měl by působit venkovsky. Ideální jsou velké komody, botníky, kredence a příborníky v krémové, bílé či šedavé barvě. Povoleny jsou však také pastelovější odstíny růžové, zelené a modré.

Bílá dřevěná komoda se 6 zásuvkami Mendler Shabby Chic
Bílá dřevěná komoda se 6 zásuvkami Mendler Shabby Chic

Dejte si při výběru nábytku velký pozor na kování a úchytky. Mezi ty zcela nejoblíbenější patří porcelánové, kovové se zdobením a dřevěné. Někdy mohou mít tvar květiny, což působí velmi něžně. Pokud vámi vybrané kusy nábytku nemají zrovna odpovídající úchytky, můžete je dodatečně vyměnit. Nejedná se o vůbec velkou investici a náročný úkon.

Starožitné prvky v interiéru

Máte po prarodičích starožitnosti, které jste zatím neměli možnost využít? V tom případě je vyndejte ze skříně a vystavte. Pro styl Provence se dokonale hodí. Pokud žádné starožitnosti nevlastníte a máte omezený rozpočet, udělá vám radost široká nabídka dostupných dekorací se starožitným vzhledem.

Nástěnné hodiny GARDEN SHOW
Nástěnné hodiny GARDEN SHOW

Chvilka hledání stačí k tomu, abyste našli nádherné svícny, hodiny či lustry. Určitě nezapomínejte také na romantický textil. Provence se neobejde bez okrasných deček, lněných pytlíků se sušenými květinami či přehozů s květinovým potiskem. Vzory by neměly být zbytečně výrazné. Vyhněte se křiklavým odstínům.

Provence umí kov prezentovat něžně

Myslíte si, že kov musí v interiéru vždy působit chladně? Tak to neznáte styl Provence a to, co vám nabízí. Kovové rámečky na obrazy, zinkové květináčky, litinové židličky a drátěné servírovací stolečky. To vše do interiéru inspirovaném jižní Francií jednoznačně patří. Kov dokáže být velmi něžný. Vše záleží pouze na designu a povrchové úpravě.

Třípatrový kovový podnos T&G Woodware Provence
Třípatrový kovový podnos T&G Woodware Provence

Styl pouze pro velký dům?

Tip: Víte, jak se zbavit stresu?

Rozhodně neplatí, že styl Provence je vhodný pouze pro velký dům se zahradou. Sluší i velmi malým bytům a garsonkám, což potvrzuje řada povedených rekonstrukcí. Pokud máte pro Provence slabost, zbytečně neváhejte. Samotné vás překvapí, jak jednoduché a v neposlední řadě zábavné je interiér proměnit. V první fázi vám k tomu stačí několik chytře zvolených doplňků.

Nové články

Podobné články

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here