Inspirujte se v Café Morgal
I

Umění a kavárny jdou ruku v ruce. Umělci tvoří po nocích, nespí, věnují se své vášni. Během bezesných nocí hledají inspiraci ve svých myšlenkách, přes den bloumáním po městech. Noční káva v ateliéru o samotě se během dne mění v posezení u okna v rušné kavárně, kde může inspirace udeřit odkudkoliv. V brněnském Café Morgal ale nemusí návštěvníci koukat z oken. Interiér pro ně totiž je tou největší inspirací. A jako umělec se tady bude cítit každý. I ten, kdo by jej v sobě nikdy nehledal.  

MORGAL 08 A4

Vkročte do baroka v centru Brna

Zakladatelé Café Morgal si ale dali vyšší cíl, než jen inspirovat. Snaží se běžnému návštěvníkovi kavárny ukázat krásy baroka. Nechávají tuto epochu proniknout ke všem lidem, kteří se v Café Morgal jen mihnou. Jak to dokáží? Jedinečným interiérem. Během rekonstrukce objevili restauratéři unikátní barokní fresku. A z pohledu na ni se zrodil jedinečný nápad. Ponechat tomuto místu jeho původní myšlenku, nezničit duši prostoru zbytečnou přestavbou. Vytvořit kavárnu, která bude k lidem promlouvat, bude se snažit zaujmout více než jen jeden smysl návštěvníka. Chuť každého zaujme Morgal sortimentem, sluchově vás obohatí některá z hudebních akcí, které se v rámci kavárenských prostor konají. A zrak vám uchvátí právě interiér.

Jedinečný interiér Café Morgal
Jedinečný interiér Café Morgal

Z výstavy rovnou ke kafi

Kavárna se nachází v prostorách Místodržitelského paláce na Moravském náměstí. Umožňuje  tak zastavit se a nasát barokní atmosféru klidně cestou z jednání v centru města nebo při obyčejné nedělní procházce. Případně vás zláká také, pokud jste zavítali do Moravské galerie na výstavu. Palác, ve kterém se kavárna i Moravská galerie nachází, je sám o sobě barokní stavbou a nabízí výstavní prostory i stálé expozice. Jedná se o jednu z dominant města Brna s mnohaletou historií. Mezi vystavenými uměleckými kousky si ale dortík s šálkem kávy nedáte. Ještěže existuje v rámci Moravské galerie právě Café Morgal. Tam si můžete dát cokoliv.

1 IMG 7833

DSCF2991 144

Víc než jen kavárna

Kdyby vás napadlo, že Morgal není nic pro vás, protože ke kavárenským povalečům nepatříte, zapomeňte na předsudky a vyražte. Nejde tady totiž jen o kafe. Jde o domácí limonády, širokou nabídku horkých nápojů, o kvalitní autentická vína z českých vinařství a také o pivo. Morgal má něco pro každého. Ať už k pití nebo k jídlu. Od doby oběda si můžete vybírat z denní nabídky, ve které září jeden originální pokrm vedle druhého. Všechno je připravováno precizně a s péčí.

Tip: Víte, jak se zbavit stresu?

Dezerty a jiné drobné dobroty máte k dispozici po celý den. Café Morgal má otevřeno denně od desáté ranní do jedné hodiny v noci. Posedět tady můžete ať už jste ranní ptáče nebo rádi ponocujete. V Morgalu vás přivítají v jakoukoliv denní dobu. Ať už u první ranní kávy nebo poslední skleničky bílého.

Bruschetta s pepperonatou
Bruschetta s pepperonatou
Mrkvový koláč s mascarpone, vlašskými ořechy a makový cheesecake s lemon curd
Mrkvový koláč s mascarpone, vlašskými ořechy a makový cheesecake s lemon curd od Café Morgal

Nové články

Podobné články

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here