Inspirujte se v Café Morgal
I

Umění a kavárny jdou ruku v ruce. Umělci tvoří po nocích, nespí, věnují se své vášni. Během bezesných nocí hledají inspiraci ve svých myšlenkách, přes den bloumáním po městech. Noční káva v ateliéru o samotě se během dne mění v posezení u okna v rušné kavárně, kde může inspirace udeřit odkudkoliv. V brněnském Café Morgal ale nemusí návštěvníci koukat z oken. Interiér pro ně totiž je tou největší inspirací. A jako umělec se tady bude cítit každý. I ten, kdo by jej v sobě nikdy nehledal.  

Vkročte do baroka v centru Brna

Zakladatelé Café Morgal si ale dali vyšší cíl, než jen inspirovat. Snaží se běžnému návštěvníkovi kavárny ukázat krásy baroka. Nechávají tuto epochu proniknout ke všem lidem, kteří se v Café Morgal jen mihnou. Jak to dokáží? Jedinečným interiérem. Během rekonstrukce objevili restauratéři unikátní barokní fresku. A z pohledu na ni se zrodil jedinečný nápad. Ponechat tomuto místu jeho původní myšlenku, nezničit duši prostoru zbytečnou přestavbou. Vytvořit kavárnu, která bude k lidem promlouvat, bude se snažit zaujmout více než jen jeden smysl návštěvníka. Chuť každého zaujme Morgal sortimentem, sluchově vás obohatí některá z hudebních akcí, které se v rámci kavárenských prostor konají. A zrak vám uchvátí právě interiér.

Jedinečný interiér Café Morgal
Jedinečný interiér Café Morgal

Z výstavy rovnou ke kafi

Kavárna se nachází v prostorách Místodržitelského paláce na Moravském náměstí. Umožňuje  tak zastavit se a nasát barokní atmosféru klidně cestou z jednání v centru města nebo při obyčejné nedělní procházce. Případně vás zláká také, pokud jste zavítali do Moravské galerie na výstavu. Palác, ve kterém se kavárna i Moravská galerie nachází, je sám o sobě barokní stavbou a nabízí výstavní prostory i stálé expozice. Jedná se o jednu z dominant města Brna s mnohaletou historií. Mezi vystavenými uměleckými kousky si ale dortík s šálkem kávy nedáte. Ještěže existuje v rámci Moravské galerie právě Café Morgal. Tam si můžete dát cokoliv.

Víc než jen kavárna

Kdyby vás napadlo, že Morgal není nic pro vás, protože ke kavárenským povalečům nepatříte, zapomeňte na předsudky a vyražte. Nejde tady totiž jen o kafe. Jde o domácí limonády, širokou nabídku horkých nápojů, o kvalitní autentická vína z českých vinařství a také o pivo. Morgal má něco pro každého. Ať už k pití nebo k jídlu. Od doby oběda si můžete vybírat z denní nabídky, ve které září jeden originální pokrm vedle druhého. Všechno je připravováno precizně a s péčí.

Tip: Víte, jak se zbavit stresu?

Dezerty a jiné drobné dobroty máte k dispozici po celý den. Café Morgal má otevřeno denně od desáté ranní do jedné hodiny v noci. Posedět tady můžete ať už jste ranní ptáče nebo rádi ponocujete. V Morgalu vás přivítají v jakoukoliv denní dobu. Ať už u první ranní kávy nebo poslední skleničky bílého.

Bruschetta s pepperonatou
Bruschetta s pepperonatou
Mrkvový koláč s mascarpone, vlašskými ořechy a makový cheesecake s lemon curd
Mrkvový koláč s mascarpone, vlašskými ořechy a makový cheesecake s lemon curd od Café Morgal

Nové články

Podobné články

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno