Inspirujte se interiérem Endemanngasse ve Vídni

0
233

Přinášíme vám další díl inspirativního seriálu o bydlení. Nápady jsme čerpali přímo z architektonického studia Create Space. Dnes vám představíme krásné moderní bydlení ve Vídni. Nás zaujala zejména hra s kontrastními barvami v kombinaci se dřevem a jednoduchými liniemi. Co se nejvíce líbí vám?

Studio Create Space zajistilo návrh a realizaci interiéru pro lékařku z Vídně. Jelikož vlastní bydlení je jedním z největších rozhodnutí v životě lidí, je třeba pečlivě zvážit všechny možnosti, které jsou k dispozici. Rovněž se vyplatí dát na radu profesionálů a odborníků.

Nám se zalíbil design interiéru od Create Space a chceme se s vámi o nápady podělit.

Byt se skládá z:

  • předsíně
  • kuchyně
  • jídelny
  • obývacího pokoje
  • ložnice
  • dětského pokoje
  • koupelny a záchodu
2020 04 27 14h13 04 1
2020 04 27 14h13 18

Otevřený prostor utužuje vztahy

Možná jste už slyšeli, a budete s námi souhlasit, že kuchyně je srdcem každého domova a rodiny. Ne vždy je možné tomu interiér přizpůsobit, ale ruce profesionálů se vždy zvládnou alespoň přiblížit k vytouženému ideálu. S malou kuchyňkou v paneláku sice neuděláte zázraky, ale pokud vám to prostorové možnosti dovolují, určitě rekonstruujte a vytvořte si i vy doma otevřený prostor. Ať už spojíte kuchyň s obývákem, nebo obývací pokoj s jídelnou.

Přesně tak se stalo i v nádherném vídeňském bytě, v němž je hlavním ohniskem domácnosti propojení tří jinak samostatných pokojů.

Hlavní architekt, Peter Fritsch, se rozhodl v bytě vytvořit prostorný a otevřený interiér. Obývací pokoj, kuchyň a jídelna jsou vlastně jedna místnost.

2020 04 27 14h14 12

Příjemné prostředí umožňuje být rodině s dětmi stále pohromadě. Po škole si děti mohou vypracovávat úlohy v jídelně, zatímco máma chystá večeři v kuchyni. Tím má své nejmenší stále na očích a je jim k dipospozici, když ji potřebují.

Díky velké otevřené místnosti se interiér stává hlavním životním a společenským místem nejen pro rodinu, ale i pro návštěvu.

Moderní nádech, minimalismus a hra barev

Na fotkách si všimněte, že celá domácnost je zařízená minimalisticky a v tónech jednoduchých odstínů světlé a antracitové. Intenzitu barev zvyšuje kontrastní tyrkysová.

2020 04 27 14h12 34 1

Dominantním materiálem je jednoznačně dřevo, které celému interiéru dodává útulnost a harmonizuje ho. Příjemnou atmosféru zdůrazňuje správně umístěné teplé osvětlení.

Každý prostor má svůj smysl

Hlavním motivem rekonstrukce bylo vytvořit životní prostor pro rodinu s malými dětmi a příjemnou atmosférou. Požadavek majitelů spočíval v použití přírodních materiálů a kontrastních barev, což Create Space splnilo na jedničku.

2020 04 27 14h11 39 1

Nejvýraznějším prvkem otevřeného prostoru se stal masivní jídelní stůl a moderní kuchyňský ostrůvek.

Inspirujte se hlavně jednoduchostí celé domácnosti, ale i nápaditým využitím kombinace několika barev, které působí příjemným dojmem.

Více fotek a půdorys najdete tady.

Fotky z dílny Jarolim.sk jsme čerpali rovněž přímo z webu.

Tip: Víte, jak se zbavit stresu?

V případě, že chcete s návrhem interiéru poradit, neváhejte Create Space kontaktovat.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here