Hodujte si jako králové u luxusního jídelního stolu: Jak vybrat ten pravý?
H

Milujete společné zasedání ke stolu se svou rodinou a přáteli? Hoštění máte v krvi a pravidelně se u vás doma konají nejrůznější společenské akce? Ať už se jedná o rodinné obědy, víkendové grilovačky či sedánky s přáteli, luxusní jídelní stůl by ve vaší kuchyni či jídelně rozhodně neměl chybět. Jak vybrat ten nejlepší?

Velikost jídelního stolu a jeho tvar musí ladit s interiérem

Při zařizování kuchyně a jídelny je důležité, promyslet každý detail, a protože luxusní jídelní stoly zabírají velký kus místnosti, měla by být jejich výběru věnována pozornost, jakou si zaslouží. Máte-li prostornou jídelnu či kuchyň, neváhejte si pořídit kulatý jídelní stůl. Nechcete-li se vzdát oblých tvarů, ale jste limitování prostorem, vsaďte na oválný tvar. Toužíte-li po klasice, vsaďte na čtvercový či obdélníkový stůl.

Jakou barvu jídelního stolu zvolit?

Kromě tvaru je důležitou proměnnou také barva jídelního stolu. Bílá barva, typická pro provence nábytek, je vhodná do světlých a vzdušných jídelen. Dřevěné stoly z masivu se hodí do kuchyní a jídelen, jež jsou vybaveny dřevěným nábytkem. Pozor si ale musíte dát na zkombinování dřeva a zvolit pouze jeden druh. Černé stoly jsou oblíbeným doplňkem moderních kuchyní, které jsou laděny do tmavých tónů a často bývají podsvícené LED pásky.

shutterstock 1160891917 2

Aby se vám při stolování pohodlně sedělo

Ovšem výběr stolu znamená také výběr vhodných židlí. Snažte se je vybírat podle toho, kolik pohodlí vám během stolování nabídnou, a nezapomeňte je dokonale sladit s jídelním stolem. Jen tak docílíte vkusného a dokonalého posezení.

Výběr jídelního stolu si zaslouží vaši pozornost. Přeci jen investujete do svého domova a stolování s rodinou a přáteli je určitě vaší oblíbenou kratochvílí, při které se chcete cítit pohodlně a mít dostatek prostoru na stolování.

Vyberte si z exkluzivní kolekce luxusních jídelních stolů na Estila-nabytek.cz a dopřejte si jedinečný a vkusný kus nábytku, který zaujme každého návštěvníka.

Veronika Rutkovská
Veronika Rutkovská
Jsem mladá holka, která si razí cestu v IT prostředí. Věnuji se správě obsahu a copywritingu. Jsem vášnivá cestovatelka (dokonce na to mám i školu:)) a čtenářka. Psát mě baví především o všem, co je spojené s bydlením, ale ráda vám po důkladné rešerši předám rady ohledně všemožných témat nebo vás ráda pozvu na různé eventy spojené s bydlením a home decorem. Když zrovna neťukám do počítače, tak si ráda zajdu do sauny, do kavárny, nebo jiného příjemného prostředí. Doma pak po večerech maluju digitální ilustrace a víkendy ráda trávím sledováním Formule 1.

Nové články

Podobné články

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here