Hlavní výhody a nevýhody mobilní vířivky
H

Je kombinací nafukovacího bazénů a luxusní vířivky, ve které si užijete suprový odpočinek. To vše za nezřídka velmi zajímavou cenu. Než si mobilní vířivku pořídíte, objevte všechny její hlavní výhody a nevýhody. Některé vás mohou dost překvapit.

Mobilní vířivka MALIBU XL (930L)
Mobilní vířivka MALIBU XL (930L)

 

Také si občas představujete, jak přijdete domů z práce a natáhnete se do příjemně teplé vody plné bublinek? S vířivkou se takový scénář může stát realitou a v případě mobilní varianty nemusíte ani sahat příliš hluboko do kapsy.

Nafukovací vířivka je levnější alternativou hydromasážní vany, kterou můžete znát například pod zlidovělým názvem jacuzzi. Cena takové akrylátové vany se běžně pohybuje kolem sto tisíc korun. Nafukovací řešení seženete od přibližně dvanácti až patnácti tisíc, ale sympatická cenovka je pochopitelně spojena s několika omezeními.

 

Určena jen pro venkovní použití?

Zatímco bublinkové vany z akrylátu s efektním LED podsvícením lze bez nadsázky považovat za designové skvosty vhodné do luxusního bydlení, mobilní vířivky mnoho parády nenadělají. Gumový vzhled je předurčuje více k využití v exteriéru, například na verandě nebo někde na trávníku. V interiéru příliš parády nenadělají. Možná tak v zimní zahradě.

Na druhou stranu je můžete velmi snadno přemístit. Ostatně přídavné jméno mobilní v jejich pojmenování není jen tak. Dáte-li si s výběrem záležet, narazíte na reprezentativnější modely s pokročilým ovládáním, které přeci jen vypadají docela elegantně. Na klasické vířivky s moderními tvary a dřevěným opláštěním to ale stále nestačí.

BESTWAY 54175 Lay-Z-Spa St. Moritz
BESTWAY 54175 Lay-Z-Spa St. Moritz

 

Lázeňský komfort na stejné úrovni

Pokud je nafukovací vzhled nevýhodou, tak jednoznačným plusem je úroveň komfortu. Mobilní vířivka si vás dokáže hýčkat tak, že ji s radostí budete používat každý den. Dokonce i levnější modely často nabízí inteligentní masážní systém s perličkovou terapií a nezávislým ohřevem. U něj si pouze dejte pozor na to, aby měl dostatečný výkon pro rychlý ohřev zcela naplněné vířivky. Vířivé bazény bez vyhřívání jsou použitelné prakticky jen v létě.

Při výběru se dívejte na počet trysek, jejich velikost a logiku rozmístění. Mobilní vířivky pro více osob by měly nabízet každé osobě plnohodnotnou vodní masáž. Pouze počítejte s tím, že trysky bývají vzduchové, hydromasážní řešení je ve světě nafukovacích vířivek spíše raritou.

Kvalita zpracování je klíčová

Zásadním rozdílem mezi běžnou a mobilní vířivkou je životnost. Akryl nepřekvapivě vyhrává nad PVC. Co to pro vás v praxi znamená? U nafukovací verze vyžadujte tvrzený syntetický materiál. Nekvalitní zpracování a tenčí stěny bývají slabou stránkou cenově dostupných modelů. Satisfakcí za obecně menší odolnost vám do budoucna bude levný provoz a jednoduchý údržba. Mobilní vířivku máte za pár minut rozbalenou a za další chvilku si již můžete užívat zasloužený odpočinek.

Nové články

Podobné články

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here