Halloweenská výzdoba – Připravte se na nejstrašidelnější noc
H

Nemůžete se dočkat strašidelných masek, mystické atmosféry a vyřezávaných dýní? Halloween přináší příležitost vytáhnout ze skříně staré záclony, hadry a panenky a použít je jako dekoraci. Inspirujte se našimi halloweenskými tipy a připravte svůj domov na nejstrašidelnější noc v roce.

Výzdoba vstupních dveří a oken

Přidejte alespoň několik strašidelných prvků na vstupní dveře a okna, abyste vytvořili halloweenskou atmosféru hned při prvním pohledu na váš dům. Vyzkoušejte tyto nápady:

Halloweenský věnec a umělá krev

Vyměňte podzimní vstupní věnec plný květin a barev za halloweenský věnec s pavouky nebo netopýry. A jako bonus nastříkejte na vchodové dveře falešnou krev nebo červenou barvu, kterou lze snadno odstranit.

Figurína

Pokud máte doma starou panenku nebo figurínu, použijte ji. Oblečte ji do slavnostních černých, bílých nebo červených šatů. Posaďte ji do okna nebo na lavičku před domem. Pod figurínu můžete také umístit světlo, aby byl efekt ještě strašidelnější.

shutterstock 739064572 1

Příprava halloweenského nábytku

Halloweenskou atmosféru můžete vytvořit také jednoduchou změnou nábytku. Použijte staré materiály, které již nepotřebujete.

Sedací nábytek a stůl

Nachystejte si stará bílá prostěradla, černé ubrusy nebo jiné hadry. Pohoďte hadry a prostěradla na pohovky, křesla a židle. Přes stůl přehoďte černý ubrus, udělejte do něj díry a odstřihněte okraje, aby vypadal ošuntěle. Musíte vzbudit dojem, že váš dům je starý a dlouho se v něm nebydlelo.

Police

Kupte si umělé pavučiny a umístěte je na poličku. Pokud máte doma starší knihy, vystavte je na viditelném místě. Na police také umístěte několik halloweenských lebek a starých, otrhaných předmětů.

Použijte světla

Vytvořte si doma tajemnou atmosféru pomocí světel. Rozmístěte po domě všechny lampiony, světýlka a svícny, které najdete. Večer je můžete použít místo běžných světel, abyste měli doma tmu a šero.

Krvavá svíčka

Na starý ručník položte bílou svíčku a na ni červenou svíčku. Zapalte červenou svíčku a nechte ji hořet, dokud červený vosk nezačne stékat po okrajích bílé svíčky. Tím se na svíčce vytvoří efekt kapající „krve“.

shutterstock 391017337

Obrysy na stěně

Plastové netopýry přilepte na vnitřní stranu obyčejného stínidla. Důležité je neumisťovat je příliš blízko žárovky. Když rozsvítíte lampu, objeví se na stěně obrysy netopýrů.

Lucerny a stmívatelná světla

Pořiďte si oranžové papírové lucerny a rozvěste je po domě. Pokud jsou vaše lucerny příliš jasné, vyměňte žárovky za tlumenější nebo je zakryjte průsvitnou látkou.

Bílé svíčky

V celém domě zapalte několik bílých svíček. Umístěte je na bezpečné místo a nezapomeňte je večer uhasit.

Dýně

Halloween bez dýní není Halloween. Proto byste měli ve své domácnosti co nejvíce používat dýňové dekorace. Pouze s nimi dosáhnete pravé halloweenské atmosféry.

Vyřezávané dýně

Vyrobte si klasické halloweenské dýně vyřezáváním strašidelných obličejů. Vložte dovnitř svíčku, zapalte ji a dýně umístěte jak dovnitř, tak ven.

Dýňové balónky

Kupte si oranžové balónky a namalujte na ně černou fixou strašidelný obličej podobný obličeji vyřezanému na dýni. Balónky nechte ležet na podlaze nebo je zavěste ke stropu.

Dýňové misky

Vydlabejte dýni a použijte ji místo běžné mísy. Vložte do ní sladkosti a další halloweenské dobroty.

shutterstock 712949461

Strašidelné stěny

Upravení stěn dodá vašemu domovu starý opotřebovaný vzhled. A to je přesně to, čeho chcete během Halloweenu dosáhnout.

Úprava obrázků

Část obrazů zakryjte starou roztrhanou látkou. Obrazy zarámované za sklem postříkejte falešnou krví.

Pokreslete zrcadla a použijte pavučiny

Na zrcadla nakreslete smývatelným fixem strašidelné obličeje, pavouky nebo netopýry. Na stěny a do rohů zavěste falešné pavučiny.

Veronika Rutkovská
Veronika Rutkovská
Jsem mladá holka, která si razí cestu v IT prostředí. Věnuji se správě obsahu a copywritingu. Jsem vášnivá cestovatelka (dokonce na to mám i školu:)) a čtenářka. Psát mě baví především o všem, co je spojené s bydlením, ale ráda vám po důkladné rešerši předám rady ohledně všemožných témat nebo vás ráda pozvu na různé eventy spojené s bydlením a home decorem. Když zrovna neťukám do počítače, tak si ráda zajdu do sauny, do kavárny, nebo jiného příjemného prostředí. Doma pak po večerech maluju digitální ilustrace a víkendy ráda trávím sledováním Formule 1.

Nové články

Podobné články

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here