Grilovací sezóna neexistuje. Jaké grily vytáhnout i v zimě?
G

Grilovací sezóna neexistuje. Vážně. Grilovat se dá přece pořád. Celé léto, na jaře, na podzim i v zimě. A je celkem jedno, jestli bydlíte v garsonce, v bytě s balkonem nebo v domě se zahradou.

Stačí si vybrat ten správný gril a už můžete zvát přátele na barbecue party s domácími burgery, grilovanými žebírky a sezónní zeleninou, kdykoliv se vám zachce. Třeba i v zimě. Nebo si jen můžete připravit rychlou voňavou večeři, která po práci nezabere moc času. Jaké máte možnosti a podle čeho vybrat ten ideální gril pro všechny sezóny?

Elektrické grily

Grilování si mohou užívat i ti, kteří nemají ani zahradu, ani terasu, ani balkon. Elektrický gril potřebuje v zásadě jen zásuvku, takže žádný požární poplach kvůli kouři nehrozí. Vybírat můžete mezi grilovacími plotýnkami s hladkým, drážkovaným či kombinovaným povrchem, kontaktním grilem, který pokrm připraví rovnoměrně z obou stran, a pokud zahradu přece jen máte, najdete i velké zahradní elektrické grily.

TIP: Grilovat můžete i doma v troubě – stačí nastavit funkci gril a troubu předem rozpálit. Dokonalých výsledků pak dosáhnete použitím grilovací litinové plotýnky.

Přenosné grily

Malé přenosné grily na dřevěné uhlí jsou ideální variantou pro balkony, ale jeho rozměry a váhu oceníte i při pikniku nebo kempování. Výhodou je, že dřevěné uhlí stojí pár korun a na rozdíl od elektrického grilu navíc budou mít všechny připravované pokrmy typické kouřové aroma (i když toho můžete dosáhnout i doma, stačí se v obchodě poohlédnout po opravdu kvalitní barbecue omáčce).

artem beliaikin Be ZFl VoqI unsplash 1

Zahradní grily

Máte-li to štěstí a disponujete terasou či zahradou, investujte do velkého zahradního grilu na plyn či dřevěné uhlí, se kterým snadno vykouzlíte vynikající večeři pro celou rodinu i báječnou garden party. Skuteční fajnšmejkři navíc mohou zvolit robustní litinový gril, který vydrží celé generace, třeba i kombinovaný s krbem či udírnou.

Nové články

Podobné články

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here