Filmová noc u vás doma? Máme tipy!
F

Myšlenka užít si domácí kino atmosféru je vzrušující – především pro milovníky filmů a dobré zábavy. Filmová noc s přáteli zní lákavě, horší však bývá samotná realizace a dosažení té správné nálady. Že by právě chladné novoroční měsíce přály takovému večírku? Přinášíme několik tipů, jak vykouzlit to správné ovzduší u vás doma! Co by vaše domácnost neměla postrádat a jak se připravit?

Ideální pokoj pro milovníky filmů - zdroj
Ideální pokoj pro milovníky filmů – zdroj

Správná místnost

Ideální pro posezení s blízkými je ve většině případů obývací pokoj. Ten bývá často největší místností domácnosti. Právě dostatek prostoru vám umožní uspořádat vlastní filmový večer a vychutnat si zážitek ze společného sledování oblíbených filmů. Pokud to však není váš případ, zvažte, ve které místnosti je dostatek volného místa pro komfortní sezení několika osob. Pohodlí je důležité.

Správná obrazovka

Televizor nebo snad promítací plátno? Rozměr obrazovky musí odpovídat velikosti místnosti. Vaši hosté jistě neocení, když se budou dívat na příliš velkou obrazovku, a nejspíš je nepotěšíte ani příliš malou televizí. Vyberte velikost, která zajistí optimální radost ze sledování filmů.

Správné posezení

Pokud jde o prvky pro sezení, lidé mají tendenci umístit nábytek tam, kde se může zdát, že je esteticky vhodný. To však není vždy nejlepší řešení. Cílem je, aby posezení vašim hostům poskytovalo nejlepší pohled a nejlepší zvuk. Čím je samotná obrazovka větší, tím vzdálenější by měla být sedadla. Nejjednodušší je vyzkoušet několik variant. Pokud nemáte dostatek prostoru na sedací pohovce, nabízí se možnost použít polštářky nebo moderní poufy. Vznikne přátelská atmosféra, bez které by to nebylo ono.

Sedací souprava Serena - modulová
Sedací souprava Serena – modulová

Správné detaily

Pokud chcete dosáhnout skutečného potěšení z hlediska obrazu a zvuku, myslete také na koberec, podlahu a stěny, zkrátka na každý detail. Zdi vymalované zvláště světlejšími tóny umožňují rozptylovat světlo, které se od nich odráží. Tvrdá podlaha napomůže kvalitními ozvučení místnosti. Pokud jde o instalaci domácího kina, spíše než se soustředění se jen na vybavení zvažte celkové rozložení systému. Je třeba věnovat pozornost každému detailu, od typu podlahy až po velikost a rozměr místnosti. Neutrácejte peníze bez rozmyslu a investujte do kvalitního domácího kina – pak budou vaše filmové večery naprosto ideální.

Správné tipy

Dopředu si připravte malé občerstvení a nápoje, abyste film sledovali nerušeně. Pokud chcete, můžete si po filmu vyžádat zpětnou vazbu na komfort, který jste svým přátelům nabídli. A tip na závěr? Jestliže máte zahradu a terasu, zkuste v létě malou změnu – letní kino! Použijte promítací plátno a vychutnejte si jedinečnou atmosféru, kterou nabízí sledování venku.

Nové články

Podobné články

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here