Důležitá pravidla pro umístění kusového koberce
D

Kusový koberec dokáže podtrhnout krásu interiéru a dodat mu zcela nový rozměr. V případě nesprávného výběru naopak prostor opticky zmenšuje a narušuje jeho harmonii. Pokud se chcete vyhnout chybám při výběru, podívejte se na několik důležitých pravidel.

Vysoce odolný kuchyňský běhoun Webtappeti Sweethearts, 60 x 115 cm
Vysoce odolný kuchyňský běhoun Webtappeti Sweethearts, 60 x 115 cm

Kusový koberec dokáže podtrhnout krásu interiéru. V případě nesprávného výběru naopak prostor opticky zmenšuje. Na co si dát pozor?

Vybrat kusový koberec, který bude vašemu bydlení dokonale slušet, se na první pohled nemusí zdát složité. Nabídka různých motivů a barev je velmi široká. Společně s jasnou představou o barevném ladění tak vyberete koberec a umístíte ho do interiéru. Když se však podíváte na výsledek, není to tak nějak ono. Víte, kde hledat problém?

 

Špatné rozměry koberce

Kusové koberce v menších rozměrech mohou působit roztomile, ale před jejich umístěním do interiéru je třeba varovat. Menší koberečky bez diskuze patří například do koupelny, ale v rámci dalších místností se vyplatí vsadit na výrazně větší rozměry. Příliš malý koberec naruší prostor a bude v něm působit rušivě bez ohledu na barvu. Nemluvě o tom, že nedokáže přinést žádné další výhody. Pokud vybíráte kusový koberec do obývacího pokoje nebo ložnice, měla by jedna z jeho stran mít alespoň přes dva metry. Větší rozměry jsou spojeny s vyšší investicí, nicméně kupovat nějakého „drobečka“ nemá smysl.

 

Co ostatní nábytek?

Optimální umístění kusového koberce se dokáže velmi snadno proměnit v zapeklitý hlavolam. Chcete celý prostor sjednotit a máte k dispozici koberec větších rozměrů? Neváhejte část koberce umístit pod nábytek. V případě sedací soupravy mohou být přední nohy pohovky na koberci. Stejně tak mohou koberec částečně překrývat například křesílka. Do středu koberce je možné umístit stoleček. Ve skutečnosti není vůbec špatný nápad využít koberec jako záchytný bod při budování příjemného sezení v rámci obývacího pokoje.

Vysoce odolný kuchyňský koberec Webtappeti Spices Market, 60 x 140 cm
Vysoce odolný kuchyňský koberec Webtappeti Spices Market, 60 x 140 cm

Ideální tvar

Přemýšlíte nad tím, jaký tvar koberce pro vás bude nejlepší? Hlavní slovo má v tomto případě kontext. Jinými slovy se vždy snažte vybrat takový tvar koberce, který bude korespondovat s vybavením místnosti. Pod kulatý jídelní stůl se hodí kulatý koberec, pod čtvercový jídelní stůl vyberte čtvercový koberec. Díky této jednoduché logice bude vše působit harmonicky. Na koberec se nesnažte umístit veškerý nábytek. Stačí jedna dominantní věc, kterou kromě zmíněného stolu může být například manželská postel. Menší skříňky a komody není vhodné na koberec dávat.

 

Nezapomeňte na odolnost

Je velmi jednoduché nechat se nalákat na hezký vzhled, ale při výběru kusového koberce nezapomínejte také na jeho odolnost. Přeci jen po něm budete s největší pravděpodobností každý den šlapat, a proto by měl něco vydržet. Jedině tak vám může dělat radost klidně i celé roky.

Nové články

Podobné články

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here