Drobnosti do kuchyně, které vám usnadní vaření i úklid
D

Jestli patříte mezi ty, kteří rádi vaří, jistě víte, že v kuchyni je třeba mít především řád a pořádek, abyste vždy našli vše, co zrovna potřebujete. A víte, co je skvělé? Že kuchyňské pomůcky ke snadnému úklidu a jiné vychytávky lze pořídit opravdu levně.

Rohová police - 2 úrovně, WENKO
Rohová police – 2 úrovně, WENKO

Na kuchyňské náčiní

Pro snadnější uspořádání kuchyňského náčiní, jako jsou třeba příbory, vařečky či škrabky, se budou hodit organizéry, které je možné umístit třeba do šuplíků a přihrádek v kuchyni. Takové organizéry se dají pořídit už za pár desítek korun a rozhodně se stanou nepostradatelnými pomocníky. Ty pak existují v několika barevných variantách, tvarech a velikostech. Najdete i takové, které pohodlně složíte, když je zrovna nepotřebujete. A až se budou hodit, opět je uvedete do provozu. S těmito organizéry se v kuchyni snáze zorientujete a zmírníte tak tvorbu přirozeného chaosu a nepořádku. Na příbory si pak lze za pár korun pořídit příborník, ve kterém vždy najdete, co zrovna hledáte.

Organizér do kuchyně bambusový
Organizér do kuchyně bambusový

Připraveny k okamžitému použití

K podobným účelům, k jakým slouží výše zmíněné organizéry, slouží i všelijaké stojany. Používáte-li například kuchyňské papírové utěrky, měli byste k nim pořídit i stojan. Díky němu budou utěrky vždy na svém místě, v pohotovosti, připraveny k okamžitému utírání. Podobně by se na stole mohl hodit držák na párátka. Tyto stojany by měly být velmi dobře dostupné. Může se stát, že něco někde rozlijete či převrhnete a poté opravdu oceníte, že utěrku nebudete muset nikde zdlouhavě hledat.

Pořádek během vaření

Když už něco vaříte, tak máte koukat, abyste vařili. Ne hledali ve skříňkách poklice, nože, nůžky a jiné. Proto je dobré mít vše po ruce někde v blízkosti kuchyňské linky. Proto zvažte stojan na poklice, kam je jednoduše umístíte a kde je jednoduše najdete. Co se nožů týče, je určitě lepší, než je mít schované v šuplíku, mít je přehledně na magnetické liště před sebou nebo ve stojanu. Tam budou vždy na očích a připraveny ke krájení, řezání, porcování a bůhví čemu ještě.

Stojan na pokličky Metaltex Mango
Stojan na pokličky Metaltex Mango

Pro snadný úklid

Při přípravě jídla se zpravidla kuchyň ocitne po dokončení této bohulibé činnosti v nepořádku, který se tam dostal neznámo jak. Pro snadnější úklid je tu pár vychytávek, se kterými se neřádu zbavíte snadno a rychle. Co třeba kuchyňský sběrač odpadu? Ten připevníte na okraj linky a postupně do něj pouze shromažďujete odpad, který vzniká během vaření. A tuto nádobku pak najednou vysypete do koše. Jednoduché a opravdu vám to zpříjemní práci.

Kuchyňský odpadkový sběrač
Kuchyňský odpadkový sběrač

Kuchyňských vychytávek můžete samozřejmě objevit mnohem více. S těmito si však v běžném provozu vystačíte a rozhodně vám veškerou práci o dost usnadní.

 

Nové články

Podobné články

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here