Drátěný program dokáže být překvapivě trendy
D

Existuje celá řada možností, jak v rámci domácnosti organizovat kuchyňské pomůcky, kosmetiku a další nezbytnosti, se kterými se setkáváte v kuchyni a koupelně. Drátěný program patří k jedné z oblíbených voleb, třebaže pro mnoho lidí je synonymem pro nepříliš atraktivní řešení, jehož jedinou výhodou je nízká cena. Platí to i v dnešní době?

Drátěný program v koupelně - ilustrační obrázek, zdroj
Drátěný program v koupelně – ilustrační obrázek, zdroj

Drátěný program klidně i do retro bydlení

Nejrozšířenější drátěný program je ten, který se skládá z pouhého drátu s chromově lesklou úpravou povrchu. Výrobci však u tohoto provedení rozhodně nekončí a na trhu je k dostání mnoho dalších variant, které dokážete dokonale sladit se vzhledem vašeho bydlení. Drát může být kombinován s dalšími materiály. Skvěle mu sluší například dřevo. Stejně tak povrch drátu nemusí být lesklý. Hledáte drátěný program pro retro koupelnu? Vyzkoušejte povrchovou úpravu matný chrom či zlatý titan. Sladit drátěný program s rustikálním nábytkem a dalšími specifickými styly již není problém.

Chytré řešení do kuchyně

Drátěný program dokáže vyřešit nedostatek místa na kuchyňské lince a nevhodné vnitřní uspořádání kuchyňských skříněk. Možná i pro vás bude překvapením, že drátěný program myslí prakticky na vše. Uschovat dokážete nejen malé kořenky, ale i velké PET lahve či kuchyňské papírové utěrky. Chytrým krokem je instalace tyče či madla na zeď, na které můžete následně z drátěného programu zavěsit cokoliv, co vás napadne. Výhodou takového řešení je velká variabilita. Přizpůsobte si pracovní prostor tak, jak potřebujete. Méně používaní pomůcky vám již nemusí zabírat místo na stole.

Drátěný program v malé koupelně

Hledání úschovných prostor v malé koupelně není nic jednoduchého. Vsaďte opět na madla a tyče. Poličky a držáky ručníků si umístíte tam, kde to bude praktické. Některé drátěné programy jsou vhodné pro zavěšení na radiátor žebříkového typu, což vám opět ušetří dost místa. Pokud máte malé umyvadlo bez odkladných ploch, určitě využijete mýdlenku či držák na zubní kartáčky. Stejně tak může být z drátu vyroben zásobník toaletního papíru. Ne vždy je nutné při instalaci vrtat do zdi. K dostání jsou také drátěné programy s praktickými přísavkami.

 

Uplatnění v celé domácnosti

Třebaže je drátěný program nejčastěji umístěn v kuchyni a koupelně, neznamená to, že nenajdete uplatnění v dalších místnostech. Z drátu mohou být vyrobeny také židličky, stolky či velké stojany na květiny. Stačí si pouze vybrat z široké nabídky.

Nové články

Podobné články

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here