Dopřejte obýváku důmyslné dekorování
D

Dekorovat si domácnost srdcem, to je samozřejmě ten nejlepší způsob dekorování vůbec, který ale ne každý ovládá. Někdo se zkrátka musí držet osvědčených rad a tipů. My vám několik takových na dekorování obývacího pokoje rádi nabídneme. Nezáleží na tom, v jakém duchu máte obývák zařízený, tyto univerzální kroky vám pomohou k tomu, abyste se v něm cítili uvolněně a aby se z vašeho obýváku stalo milované útočiště.

living room 2583032 960 720 e1559070314917

Mixujte světlé a tmavé barvy

Obývací pokoj, který je celý v bílé nebo jiné světlé barvě, může působit přehnaně čistě a nemusíte se v něm vždy perfektně uvolnit. Naopak příliš tmavý interiér může připomínat jeskyni nebo jiné stísněné a temné prostory. Přesně proto je ideální tmavé a světlé prvky ve správném poměru mixovat. Naprosto každý interiér dokáže využít propojení světlých a tmavých barev. Jak s nimi pohrajete, to už je na vaší fantazii, zafungují v jakékoliv variantě.

Hrajte si látkami

Dekorativně mohou v obýváku fungovat také látky. Přehoz na sedačku, deka, pléd, kobereček nebo potahy na polštářky. Všechny tyto prvky mohou plnit víc než jen praktickou funkci. Speciálně, pokud si každý tento látkový prvek vyberete v jiném provedení. Nebojte se do jednoho obývacího pokoje umístit lněné tkaniny, bavlnu, samet nebo třeba kůži a vlnu! Kombinování jemných tkanin s těmi hrubšími nebo výraznějšími může mít větší dekorační hodnotu než kombinování vzorů a barev, tak se rozličných materiálů vůbec nebojte.

photo 1551516595 4eead4e44a84 e1559070400111

Zapracujte do obýváku dřevo

Mixovat nemusíte jen barvy a různé tkaniny, v obýváku si můžete pohrát také s různými materiály. Tím nejvhodnějším, který byste do obýváku rozhodně měli zapracovat, je dřevo. Nic nedodá obývacímu pokoji hřejivý vzhled tak jako dřevo a dřevěné prvky. Způsobů, jak můžete dřevo do interiéru zahrnout existuje mnoho. Od základních, mezi které patří dřevěný nábytek, dřevěné okenní rámy a parapety, až po ty neobvyklé jako je dřevěné obložení nebo třeba dřevěná lampa.

photo 1544597980 426873210008

Sáhněte po různorodém čalounění

Samozřejmě, že si dnes můžete dopřát luxus a koupit si sedací soupravu dohromady s křesly, křesílky, taburety a podnožkami, které budou stejně čalouněné a skvěle fungovat jako celek. Představte si ale, že v obýváku nakombinujete různé typy čalounění. Stačí dva – odlišné křeslo, malá taburetka s hravým květinovým vzorem nebo v zářivé barvě, zkrátka cokoliv, co obývák dokáže oživit. Uvidíte, že se každý bude nad originálním kouskem podivovat, bude od něj očekávat nějaký příběh, což z vašeho domova udělá místo, o kterém budou návštěvy přesvědčeny, že má svou vlastní duši.

photo 1546791844 1a7fc3d7c809 e1559070704588

Jednotvárné kusy nábytku, které se dají koupit v řetězcích, totiž nikdy nedokáží vytvořit stejnou atmosféru, jako věci, které pro nás mají nějakou hodnotu. A pokud takovou věc k dispozici nemáte, není nic jednoduššího, než si nějakou originální a zajímavou pořídit a tuto hodnotu u ní vytvořit. Právě osobitost je směr, kterým se v dekorování obýváku chcete vydat.

 

Nové články

Podobné články

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here