Dokonce i PVC ubrusy mohou mít styl
D

Možná si je pamatujete ze školních jídelen a z prázdnin strávených u babičky, ale to neznamená, že se pro ně v dnešní době a moderním interiéru nenajde místo. PVC ubrusy dokáží být v případě správného výběru až překvapivě stylové a praktické.

Ubrus PVC dřevěnné latě se zelenými a modrými nápisy, návin 20 m x 140 cm, IMPOL TRADE
Ubrus PVC dřevěnné latě se zelenými a modrými nápisy, návin 20 m x 140 cm, IMPOL TRADE

Polyvinylchlorid (PVC) je často používaným plastem, ze kterého se vyrábí vše možné od podlahových krytin přes WC prkénka až po PVC ubrusy. Poslední zmíněné kategorie by měla zajímat všechny příznivce praktičnosti, které již nebaví prát a žehlit standardní látkové ubrusy. Mezi hlavní přednosti PVC patří lehká údržba a sympatická cena. Že se dítěti podařilo rozlít skleničku s limonádou? Žádný problém! Plastový ubrus tekutinu neabsorbuje a tím pádem ji stačí pouze setřít z povrchu. Ale to není zdaleka vše, co vám tento materiál nabízí.

Od retra k plastové moderně

Jak již bylo zmíněno v úvodu, skutečně by se mohlo zdát, že PVC ubrusy jsou za zenitem. Pochopitelně k ekologickým trendům a luxusu mají hodně daleko, nicméně na druhou stranu vydrží dlouhé roky a nemusíte je prát, čímž neznečišťujete a nespotřebováváte vodu potřebnou k praní. Chcete-li na plast vsadit i v dnešní době, zapomeňte na klasické kostkované vzory, nevzhledné kovové spony pro uchycení ubrusu a pořízení pouze jednoho kusu, který budete používat 365 dní v roce.

Ubrus PVC květy modré, hnědé, šedé metráž, šířka 140 cm, IMPOL TRADE
Ubrus PVC květy modré, hnědé, šedé metráž, šířka 140 cm, IMPOL TRADE

Puntíky i pohádkové princezny

S poslední zmíněnou radou týkající se častější výměny PVC ubrusu je spojena jedna velmi důležitá věc. Za velmi malou investici dokážete vybrat do domácnosti hned několik kusů, které můžete pravidelně střídat. Pořádáte pro vaše dítě dětskou párty? Zvolte motiv pohádkových postaviček, komiksových hrdinů a zvířátek. Začalo léto? Neonové puntíky vám při snídani dodají hromadu energie a dávku dobré nálady. Chcete něco trošku více elegantního, co bude dokonale ladit se zbytkem kuchyňského prostoru? PVC ubrus seženete bez větších komplikací v libovolné barvě. Výjimkou není ani zlatá a stříbrná.

Plastový ubrus Monster High 2 120 x 180 cm
Plastový ubrus Monster High 2 120 x 180 cm

Komu se budou PVC ubrusy hodit?

Silné stránky PVC ubrusů nejvíce ocení především rodiny s dětmi, nadšenci do nevšedního interiérového designu a lidé, kteří počítají každou minutu věnovanou pračce. Materiál nachází uplatnění nejen doma, ale také například na zahradě, terase a chatě. Plast poskytuje ochranu před poškozením desky stolu. Používat ho můžete nejen při jídle, ale také při dalších aktivitách. Ostatně takové čmárance fixami na bílém ubrusu také nejsou něco, co by člověku vykouzlilo úsměv na rtech.

Dejte jim šanci

Tip: Víte, jak se zbavit stresu?

Minimálně ti nejmladší PVC ubrusům díky pohádkovým vzorům budou vždy fandit. Vyzkoušejte i vy dát těm s moderním designem šanci a uvidíte, že to nebylo špatné rozhodnutí. Proměna jídelního stolu vám kromě jiného vzhledu přinese také příkladnou praktičnost.

Nové články

Podobné články

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here